Kvalifikacije za EP (odbojkašice)SeniorkeSlajdertiker

Seniorke pobijedile Španiju!

Odbojkašice Crne Gore savladale su danas domaćina turnira reprezentaciju Španije rezultatom 3:1 (25:19, 25:22, 18:25, 25:18).

Meč je počela postava: Milivojević, Perović, Bokan, Ivanović, Otašević, Milović i libero Cenović.

Crna Gora je od starta krenula odlučno i tokom cijelog seta kontrolisala rezultat i povela sa 1:0.

U drugom setu je viđena neizvjesnija borba, Španija je uspjela da izjednači na 18:18, ali su naše odbojkašice odlično odigrale završnicu seta i rezultat na semaforu je bio 2:0 za naš tim.

Treći set je protekao u potpunoj dominaciji Španije, ali više zahvaljujući greškama naših igračica, nego dobrom igrom domaćina.

U četvrtom setu naša reprezentacija je od starta imala vođstvo, na prvom tehničkom tajm autu je bilo 8:5, na drugom 16:12 za naš tim. Sjajnom igrom u odbrani i napadu, naše igračice su privele set krajui ostvarile veliku pobjedu na startu druge runde.

Vladimir Milačić, selektor Crne Gore: Odigrali smo odličnu utakmicu u fenomenalnoj atmosferi koju je domaćin imao na tribinama. Smatram da je timski duh pobijedio i da je svaka igračica odigrala veoma dobro. Posebno je na ishod poslednjeg seta, ali i utakmice uticao ulazak Elze Hadžisalihović, koja je osvojila nekoliko ključnih poena u poslednjem setu.

Evgenija Milivojević: Sjajna pobjeda za nas, presudio je odličan prijem i napad. Sada treba da nastavimo u ovom ritmu i na krilima ove pobjede odigramo još bolje sjutra protiv Češke.

U prvom meču slavila je reprezentacija Češke protiv Slovenije rezultatom 3:1.