Novosti

Turska poražena od Bugarske

Drugu utakmicu trećeg dana turnira odigrale su reprezentacije Bugarske i Turske. Iz duela je kao pobjednik izašla reprezentacija Bugarske, kojoj je ovo druga pobjeda. Bugari su pružili najbolju igru do sada i zasluženo slavili sa 3:0 (25:23, 25:11, 27:25)

Obije ekipe su dobrom igrom ušli u meč, da bi u nastavku prvog seta bugari ipak pojačali igru i slavili sa 25:23, takvom igrom su nastavili i u sledećem setu, nakon čega su turci izgubili koncentraciju i počeli sa nizom grešaka, dozvolivši bugarima da naprave veliku seriju i završe set sa 25:11. Treći set je bio mnogo neizvjesniji, na momente je izgledalo kao da će Turska uspjeti da preuzme vođstvo i dobije set i šansu da ostane u igri, međutim bugari su uspjeli na samom kraju da prelome set i slave maksimalnim rezultatom 3:0

Statistiku meča možete pogledati ovdje: BUG-TUR 3-0 17-07-15 (1)