Velika pobjeda Crne Gore na premijeri

Na premijernoj utakmici prvog dana kvalifikacionog turnira za odlazak na EP 2015 u Baru, kadetkinje Crne Gore dobile selekciju Austrije, rezultatom 3:2 (28:26, 25:18, 23:25, 20:25, 15:6)

Naše djevojke su ušle u meč veoma borbeno i uspjele da dobiju prva 2 seta, nakon čega su Austrijanke uspjele da ih zaustave u trećem i četvrtom setu i naprave meč neizvjesnim do samog kraja. Međutim u petom setu, Crna Gora je pokazala veću želju i žar za pobjedom pa su tako odnijele pobjedu u ovom setu a samim tim i meču.

Utakmicu je sa tribina u SC Topolici pratilo oko 250 gledalaca, a sudije na meču su bili  RENTZSCH Ines i HUSEJNOVIC Jasmin

crna gora austrija statistika

Prvi meč prvog dana kvalifikacionog turnira za kadetkinje, odigrale su selekcije Grčke i Holandije, gdje je pobjedu odnijelareprezentacija Holandije rezultatom 3:2  (28:30, 25:16, 25:12, 22:25, 15:10)

Utakmicu su sudili: Stevanović Đorđe iz Srbije i Omari Rudina iz Albanije

Dvorana: Topolica, Bar