Novosti

Božidar Ćuk odličan u pobjedi nad Pari Volejom

Najveće i veliko iznenađenje 19. kola odbojkaškog prvenstva Francuske priredio je Narbon koji je u gostima savladao Pari volej 3:2 (21:25, 25:23, 16:25, 28:26, 15:13), i upisao devetu pobjedu u prvenstvu.

Pari volej, rival Budvanske rivijere u ovogodišnjoj Ligi šampiona, doživio je šesti poraz i pao na treće mjesto, jer ga je pretekao Ajačio.

Odličnu partiju u ekipi Narbona pružio je crnogorski reprezentativac Božidar Ćuk, koji je meč završio sa 21 poenom, uz 51 posto realizacije napada, 73 posto pozitivnog prijema servisa, a 35 posto idealnog. Od 21 poena, Ćuk je osvojio 19 iz napada, te po jedan iz servisa i bloka.

Miloš Ćulafić je porazio tim bivšeg trenera Igora Kolakovića, koji ga je i lansirao u Budućnosti – Set je kod kuće bio bolji od Kana 3:1 (25:17, 21:25, 25:22, 25:23).

Set je upisao devetu pobjedu i trenutno je šesti na tabeli sa 30 bodova, dok je Kan doživio deseti poraz, i ostao je na osmom mjestu sa 25 bodova.

Ćulafić je protiv Kana upisao 12 poena (11 iz napada, jedan iz bloka), ali nije imao svoj dan, s obzirom da je imao svega 29 posto realizacije napada.

Poraz je doživio i crnogorski selektor Nikola Matijašević sa Šomonom, koji je izgubio u gostima od “fenjeraša” Liona 3:1 (25:19, 27:25, 22:25, 25:17). Šomon je sedmi sa 27 bodova.