EPCG Superliga odbojkaša (M)Prvenstvo

Budućnost Capital Plaza – Volley star 3:0

Budućnost Capital Plaza – Volley star 3:0 (25:13, 25:20, 25:22)

Dvorana: Univerzitetska dvorana Podgorica. Gledalaca oko 100. Sudije: Sonja Simonovska i Predrag Beljkaš (oboje iz Bara)

Budućnost Capital Plaza: Bošković, Peruničić, N. Radović, Šćepanović, Tatar, Pejović, Jelić, Vidić, B. Radović, Zvicer, Pavićević, Vlahović. Trener: Zoran Vukčević

Volley star: Vuković, Đokić,Batrićević, Vojinović, Crnogorac, Danilović, Đurović, Cebalović, Marojević, Ivanišević.

Odbojkaši Budućnost Capital Plaze na najbolji mogući način otvorili su novu sezonu – izabranici Zorana Vukčevića su danas u Podgorici savladali nikšićki Volej star sa 3:0 (25:13, 25:20, 25:22), u premijernoj utakmici 1. kola Prve muške lige. U prvom setu nije bilo neizvjesnosti, a sve je bilo jasno već na tehničkom tajm-autu (12:3). Budućnost je odlično počela i drugi set, povela 8:3 i 14:8, ali su gosti uspjeli da se vrate i izjednače na 18:18. Ipak, serijom 4:0, koju je završio asom Bojan Radović, Budućnost je vratila četiri poena razlike na 22:18 i otklonila dileme i u ovom setu. Treći set je bio najneizvjesniji, iako je Budućnost vodila od početka, jer je Volej star držao priključak. Na 22:19 se činilo da je sve gotovo, ali je ekipa Vladimira Đokića (danas je bio i igrač na terenu) prišla na 23:22. Međutim, Volej star je sa dvije uzastopne greške pomogao Budućnosti da stigne do maksimalne pobjede.