EPCG Superliga odbojkaša (M)GalerijaSlikeVideo

Budva četvrti put odbranila titulu prvaka Crne Gore

Odbojkaši Budve pobijedili su Budućnost Volley u Podgorici 3:2 i nakon četiri meča osvojili novu titulu EPCG Superligu

Odbojkaši Budve nastavili su trijumfalnu seriju. Drugom pobjedom u Podgorici, trećom u nizu u završnici sa ekipom Budućnost Volley-a, slavili su u finalu plej-ofa EPCG Superlige i još jednom osvojili duplu krunu. Novi-stari prvak države odigrao je fenomenalno u zlatnom setu četvrtog meča, dobio ga 15:8 i radovao se novoj duploj kruni na kraju susreta u SC „Morača“.

“Sigurno da nam znači, lijep je osjećaj ostvariti ovakav rezultat, odbraniti titulu četvrti put zaredom. Bilo je jako interesantno ove sezone. Ekipa Budućnosti je ove godine sastavljena prilično kvalitetno, kolega Bošković je sve jako lijepo vodio i vidio se veoma dobar rad i sigurno je da su umnogome uljepšali cijelu ovu seriju i doprinijeli da ona bude interesantnija, što svakako našoj tituli daje još veći čar” zadovoljan je bio trener Budve Miloš Marković.

“Kao što sam rekao na početku plej-ofa ekipa Budve je tim koji se spremao za Evrokupove. Mi smo izuzetno mlada ekipa, ali opet smo pokazali da vrijedimo i da ekipa Budućnosti, nadam se, i sledeće godine će pružiti veliki otpor. Gledaocima kraj malih ekrana i svima u dvoranama pokazali smo u sva četiri meča da vrijedimo i da crnogorska muška odbojka zaslužuje mnogo više da se prati” kazao je trener Budućnost Volley-a Miljan Bošković.

Podgoričani su odlično otvorili utakmicu, a nakon rezultatske klackalice do sredine prvog seta uspjeli su da naprave nekoliko serija od po dva ili tri vezana poena i prvi put se odlijepili na 14:12. Raznovrsna igra donijela je igračima Miljana Boškovića +4, prvi put pri rezultatu 17:13, a nakon as servisa Strugara, napad Čirića završio je u autu od bloka Budve za 25:20 u prvom dijelu igre.

Drugi set šampion je otvorio sa 3:0, na šta je domaćin uzvratio istom mjerom. Budućnost je čak preokrenula, imala 9:6, međutim Budva je sa nova tri vezana poena izjednačila, potom preuzela vođstvo, koje su plavo-bijeli konstantno jurili. Na kraju je poentirao Jelić za 25:23 i 1:1 u setovima.

Izjednačen treći set prelomio je Arman Čirić na kraju sa dva vezana poena. Budućnost je imala prednost ne veću od +2, a sredinom seta, pri rezultatu 12:12 ostala je bez Stefana Radevića, koji je obnovio povredu i preselio se na klupu. Ipak, dobar posao odradio je Nikola Radović, a sjajnu rolu imao je srednji bloker Silajdžić, koji je u ključnim momentima osvojio nekoliko bitnih poena. Na kraju, drugi igrač iz Bosne i Hercegovine u redovima Budućnosti, Čirić napravio je razliku u korist Podgoričana, 25:22.

Budva je u četvrtom setu pokazala iskustvo i uspjela da, uprkos pritisku, izjednači na 2:2. Kontrolisali su gosti četvrti dio igre, iako je Budućnost uspjela da preuzme vođstvo na 10:9. Međutim nekoliko grešaka i odlični Aleksandar Gmitrović natjerali su Miljana Boškovića na tajm-aut, koji nije donio korist plavima. Prednost je varirala između tri i jednog poena u korist Budve, a u finišu seta popustila je koncentracija Podgoričana. Gmitrović je odlilčnim servisom napravio razliku a Budva rezultatom 25:20 izborila taj brejk.

U zlatnom setu tim Miloša Markovića osvojio je uvodnih 6 poena. Nikola Radović prekinuo je negativnu seriju svog tima, koji je uspio do kraja samo da ublaži poraz. Budva je meč dobila sa 15:8 za konačnih 3:2 i petu vezanu titulu prvaka Crne Gore.

Najefikasniji igrač meča bio je ponovo Aleksandar Gmitrović, koji je predvodio Budvu sa 28 poena. Dvocifren i srednji bloker Matija Ćinćur, koji je osvojio 11 poena.

U ekipi Budućnost Volley-a takođe korektor najistaknutiji – Bojan Strugar osvojio je 23 poena, Arman Čirić je brojao do 18, Adnan Silajdžič do 10.

Pehar petostrukom prvaku Crne Gore, ekipi Budve, uručio je predsjednik OSCG, Cvetko Pajković.

Zlatne medalje igračima i stručnom štabu Budve dodijelili su Nikola Kažić i Nemanja Zenović, članovi Upravnog odbora OSCG.

Srebrne medalje igračima i stručnom štabu Budućnost Volley-a uručili su generalni sekretar OSCG, Ivan Bošković i pomoćnik sekretara za kulturu i sport Glavnog grada, Miloš Antić.

Sudijama u posljednjem meču finala plej-ofa odbojkaša, Sonji Simonovskoj i Predragu Beljkašu, uručio je komesar takmičenja, Miloš Jovanović.