Budva odbranila Kup u spektaklu od pet setova!

U spektakularnom finalu Kupa Crne Gore za odbojkaše, koje je igrano u pet setova i obilovalo uzbudljivim preokretima, Budva je odbranila trofej i savladala Budućnost volley sa 3:2 (25:19, 25:19, 25:27, 23:25, 15:7). To je četvrti uzastopni trofej u Kupu budvanskog tima.

“Bilo je onako kako smo i predvidjeli, duel dvije jako izjednačene ekipe u ovom trenutku. Vidjeli smo triler u Podgorici, mi smo poveli sa 2:0 u setovima, Budućnost se probudila i pokazala svoje pravo lice. Uspjeli smo da odbranimo trofej, što je negdje u samom startu bio i naš cilj, a možda je s ovim rezultatom ova pobjeda i slađa”, kazao je trener Budve Miloš Marković.

Pehar za osvojeni Kup Crne Gore Budvanima je uručio predsjednik Odbojkaškog saveza Crne Gore Cvetko Pajković.

Zlatne medalje osvajačima Kupa uručio je Nikola Rovčanin, izvršni direktor Elektroprivrede Crne Gore, generalnog sponzora OSCG.

U prvom setu Budućnost je uglavnom vodila sa dva poena razlike, a pri rezultatu 15:13 za Podgoričane trener Budve Miloš Marković zatražio je tajm-aut. To je urodilo plodom, njegov tim je izjednačio na 15:15, a blokom crnogorskog reprezentativca Blaža Milića poveo 17:16. Pokušavao je trener Budućnosti Balša Radulović da tajm-autima prekine nalet osvajača duple krune, ali nije uspio – as Blaža Milića stavio je tačku na prvi set (25:19).

Budva je dominirala praktično od početka drugog seta, nošena sjajnim makedonskim internacionalcem Filipom Despotovskim. Trener Budućnosti Balša Radulović uzeo je prvi tajm-aut pri rezultatu 6:2 za protivnika, ali Budvani su nastavili u svom stilu. Budućnost je uspjela da smanji na 20:16, trener Budve Miloš Marković zatražio je predah za svoje igrače, a to je uradio i pri vođstvu svog tima od 22:19. Takav potez dao je rezultat, pa su Budvani osvojili tri poena zaredom i dobili set identičnim rezultatom kao i prvi dio igre – 25:19.

Branilac trofeja je bolje otvorio treći set, a kada je Budućnost prišla na 9:8, Marković je zatražio odmor za svoje igrače. Nakon toga Budućnost je povela 12:10, što je bio signal za novi tajm-aut Budve, koja je preokrenula na 15:13, pa je Budućnost zatražila odmor. Budva je povećala prednost, ali je Budućnost prišla na 20:19, a onda izjednačila na 23:23. Maksim Mihajlov je donio prvu meč loptu Budvi pri rezultatu 24:23, Budva nije iskoristila dvije, ali Budućnost jeste prvu, koju joj je donio Benjamin Hadžisalihović, a iskoristio Bojan Radović za 27:25.

Četvrti set počeo je identično kao i drugi – Budva je povela 6:2, a klupa Budućnosti zatražila predah. Takav potez je dao rezultat, pa je Budućnost prvo smanjila na 7:6 i natjerala Miloša Markovića da zatraži tajm-aut, a onda i preokrenula na 10:9. Potom je preokrenula Budva, povela 13:11, a Podgoričani izjednačili na 14:14. Pri rezultatu 17:15 za Budvu, za tajm-autom je posegao Balša Radulović. As Nikole Radovića donio je izjednačenje na 18:18. Matija Ćinćur je sjajno smečovao za 19:19, potom servisom pomjerio prijem Budve, a ostatak je odradio blok, pa je Budućnost povela 20:19. Još tri sjajna servisa Ćinćura – prvi je blokom materijalizovao Ognjen Perunović, za drugi servis Budva nije imala rješenje, a kod trećeg je opet posao odradio blok, za vođstvo od 23:19. Budvani se nisu mirili sa gubitkom seta, smanjili su na 23:22, a onda je fantastični Đorđe Jovović smečovao i donio dvije meč lopte Budućnosti, a potom sam realizovao drugu – 25:23!

Jovović je blokom osvojio prvi poen u odlučujućem 5. setu, ali uzvratili su Budvani sa četiri vezana, od kojih je dva blokom osvojio Blažo Milić. Bio je to signal Balši Raduloviću da uzme tajm-aut. Budućnost je prišla na dva poena, a kada se Budva odlijepila na 9:5, opet je odmorom reagovala klupa Budućnosti. Međutim, tri sjajna servisa kapitena Budve Aleksandra Gmitrovića i laka realizacija njegovih saigrača praktično su stavili tačku na meč, jer je Budva povela 12:5.  Odlučujući set Budva je dobila 15:7.

Srebrne medalje odbojkašima Budućnosti uručio je Nenad Vujanović, član Upravnog odbora OSCG.

“Čestitke ekipi Budve na osvojenom Kupu i čestitke mojim momcima na fenomenalnoj partiji večeras. Mislim da smo ispunili ono što smo pričali prethodnih dana, ostavili smo posljednji atom snage na terenu. Ono što je najbitnije, ovaj veličanstveni događaj smo učinili još boljim i još ljepšim. Ponosan sam na moje momke kako su igrali tokom cijelog meča, jednostavno, večeras je rival bio bolji upravo za ovu razliku od 3:2 u setovima. Mislim da smo na pravom putu, imaćemo šta da pokažemo i u finalu plej-ofa”, kazao je trener Budućnosti Balša Radulović.

Najboljem igraču finala (MVP), kapitenu Budve Aleksandru Gmitroviću, trofej je uručio Nemanja Zenović, član Upravnog odbora OSCG.

“Prije svega želio bih da čestitam ekipi Budućnosti na muškoj, fajterskoj utakmici i, naravno, čestitam svom klubu na pobjedi. Bio je to jako težak meč, dostojan finala. Mi smo u trećem setu možda malo prerano krenuli da se radujemo, pa smo uveli ovu utakmicu u neizvjesnu završnicu, ali smo pokazali naš karakter. Naše iskustvo je presudilo u petom setu i jako sam srećan zbog toga”, istakao je Aleksandar Gmitrović.

Sudijama Slobodanu Kovačeviću i Branku Batiziću, kao i supervizoru suđenja Saši Ivanoviću, priznanje što su bili akteri finala uručila je Sonja Simonovska, predsjednica Udruženja odbojkaških sudija Crne Gore.

Budva – Budućnost volley 3:2 (25:19, 25:19, 25:27, 23:25, 15:7)

Podgorica – “Verde complex”. Gledalaca: 650. Sudije: Slobodan Kovačević i Branko Batizić.

Budva: Jelić, Miljanić, Lečić, Milenković, Gmitrović 29, Krivokapić, Despotovski 1, Milić 20, Urban (libero), Baranov 6, Bjeljac 9, Mihajlov 16.

Budućnost VolleyDubak 2, Mašković, B. Vlahović 1, N. Radović 8, Radević 1, Hadžisalihović 13, Miranović, Perunović 1, I. Vlahović (libero), Ćinćur 6, Jovović 26, B. Radović 11.