EPCG Superliga odbojkaša (M)

Budva osvojila duplu krunu!

Treći put zaredom Budva je šampion Crne Gore, a sjajnu sezonu izabranici Miloša Markovića krunisali su duplom krunom! Budva je u četvrtoj utakmici finala plej-ofa savladala u gostima ekipu Budućnost Volley-a sa 3:0 (25:20, 25:19, 25:21) i pokazala da je u ovom trenutku bez premca na domaćoj sceni. Konačan rezultat u finalu plej-ofa je 3:1 za Budvane.

Prvi set četvrtog meča protekao je u znaku Budvana. Budućnost Volley je povela 5:3, ali su izabranici Miloša Markovića sa pet uzastopnih poena preokrenuli rezultat na 8:5. Domaćin je izjednačio na 8:8, ali Budva je nakon toga pojačala blok, domaći su nekoliko puta pokušali da plasiranim loptama prevare protivnika, ali bez rezultata. Gosti su poveli 23:17 i nakon toga set priveli kraju rezultatom 25:20.

Budva je u drugom setu bila još sigurnija, razigrani su bili Miodrag Jelić, Milutin Pavićević, Ivan Zvicer, Blažo Milić, Aldin Oković, Ljubomir Popović i Maksim Mihajlov, a napadi Budućnost Volley-a bili su spori, predvidivi i dozvoljavali vrlo motivisanom rivalu ili da postavi neprobojan blok, ili da stigne praktično svaku, od bloka usporenu loptu, prije nego što padne u njihov dio terena. Prednost novog (starog) šampiona rasla je od 8:5, preko 12:7 i 15:9, do konačnih 25:19.

Treći set – ista priča. Budućnost Volley se držala do rezultata 7:7, a onda su Budvani pojačali tempo i odlijepili se na 10:15. Trener domaćih Zoran Vukčević je zatražio tajm-aut, njegova ekipa uzela tri poena zaredom, pa je minut odmora zatražio i Miloš Marković i tu je praktično osujećen i posljednji pokušaj domaćina da se vrati u igru.

Šampionski pehar ekipi Budve, odnosno Miodragu Jeliću, kome je bio rođendan, pa je prilikom uručenja odmijenio kapitena Aleksandra Milivojevića, predao je predsjednik Odbojkaškog saveza Crne Gore Cvetko Pajković.

“Čestitam Budućnost na fer i korektnoj borbi tokom čitave serije finala plej-ofa. Mislim da smo u ovom trenutku kvalitetniji i iskusniji od njih, opravdali smo ulogu favorita. Poslije poraza u Budvi, vratili smo se još jači i bolji, sve smo popravili u igri u odnosu na treći meč. Čestitam mojoj ekipi, treneru na prvoj tituli i upravi kluba koja nam je stvorila izvanredne uslove tokom čitave sezone”, rekao je Jelić.

Zlatne medalje Budvanima je uručio Igor Vušurović, savjetnik za razvoj odbojke u OSCG i osvajač zlatne olimpijske medalje.

Sebrna odličja igračima Budućnost Volley-a predao Nemanja Zenović, član UO OSCG.

Na drugoj strani čini se da u taboru Budućnosti nemaju za čim previše da žale niti bi to bilo realno…

“Ništa nismo uspjeli, iako smo imali želju i praktično živjeli za ovaj meč. Jednostavno, pregoreli smo. Oni su iskusni, sa puno strpljenja odigrali su čitav meč. Mi smo uvijek imali priključak negdje do 18. poena, što je naša boljka, ali jednostavno nismo dolazili u situaciji da riješimo neke brejk lopte. Čim bi oni napravili dva-tri poena prednosti u tim trenucima, više nismo imali snage da se vratimo. Želju smo imali, ali smo izgoreli u toj želji. Ponosan sam na ove momke, i prije početka finalne serije, odnosno i prije početka sezone, cilj nam je bio da igramo dva finala, da koliko god možemo učinimo finalnu seriju zanimljivom i da to bude prava promocija za mlađe momke koji pristižu. Mislim da smo uspjeli u tome. Jednostavno, sa njima sam zadovoljan i ponosan sam na njih”, kazao je trener Budućnost Volley-a Zoran Vukčević.

Budućnost Volley – Budva 0:3

(20:25, 19:25, 21:25)

Podgorica – Dvorana SC “Morača”. Igrano bez prisustva publike.

Sudije: Sonja Simonovska i Dragana Vučinić.

Budućnost Volley: Dubak, Čičić, Peruničić 12, Nikčević, Hadžisalihović 7, Perunović, Vlahović (libero), Babić 4, Ćinćur 8, Jovović 9, B. Radović, N. Radović.

Budva: Jelić 12, Oković 1, Lečić, Radonić, Jevtović (libero), Zvicer 8, Pavićević 11, Milivojević, Milić 10, Popović (libero), Zlobin, Mihajlov 9.