Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Novosti

Budvanska rivijera povela trku

Odbojkaši Budvanske rivijere ostvarili su pobjedu na startu finalne serije plej-ofa prvenstva Crne Gore.

Budvanska rivijera je večeras u Budvi savladala Budućnost 3:0 (25:18, 25:15 i 29:27).

Branilac trofeja do pobjede došao je nakon 79 minuta igre.

U plej-ofu igra se na tri dobijena meča.

Budućnost će biti domaćin drugog duela, u petak u Podgorici, dok će treći biti odigran 8. aprila u Budvi.

Trofej brane odbojkaši Budvanske rivijere, koji su posljednjih pet godina osvajali trofej.

Budućnost i Budvanska rivijera odigraće i osmo finale plej-ofa prvenstva Crne Gore.

U prva dva finala trofej je osvojio podgorički tim (2007. i 2008), dok je u narednih pet uspješnija bila Budvanska rivijera.

Predrag Ćorluka, trener Budvanske rivijere

“Zadovoljan sam zbog pobjede, pogotovo igrom u prva dva seta, u kojima smo potpuno dominirali i igrali odlično, mada nam je u tome pomogla i Budućnost svojom nepovezanom igrom. Očekivao sam da malo lakše riješimo treći set u svoju korist, ali možda je to bilo i nerealno očekivati, jer je prevelika bila pauza u odnosu na finale Kupa. Ne mogu da budem zadovoljan trećim setom, jer je bio neizvjestan, nakon dužeg vremena, pa su i igrači bili malo nervozni, jer su očekivali laganiji završetak meča, ali smo ga srećom dobili. Ali, dobro je što se desilo da odigramo jedan neizvjestan set. Ponavljam, zadovoljan sam kako smo otvorili seriju”.

Zoran Vukčević, trener Budućnosti

“I u prva dva seta smo uzimali poene u seriji, ali se bila napravila tolika razlika između prvog i drugog tehničkog tajm-auta da se teško bilo vratiti u set. Mi smo se u ta dva seta u finišu malo trgli, ali to nije bilo dovoljno, jer su oni suvišne iskusna ekipa da bi doveli u pitanje konačan rezultat u setu. Treći set je neko realno stanje stvari, jer kad smo u egalu sa njima, onda možemo da sprovedemo i neke taktičke zamisli. Kod momaka je postojala velika želja, to nije sporno, a treći set je pokazatelj kako bismo mi trebali da igramo. Momcima sam nakon meča rekao da moraju da vjeruju u svoj kvalitet, da treba da shvate da mogu da igraju, ako daju maksimum i igraju hrabro. Sve je ovo rezultat malog broja utakmica. Što se elemenata tiče, idealan prijem servisa može i mora da bude bolji”.

boris vlahovic marko vujovic budvanska rivijera buducnost

Budvanska rivijera – Budućnost 3:0 (25:18, 25:15, 29:27)

Budva – Mediteranski sportski centar. Gledalaca: 100. Sudije: Sonja Simonovska (Bar) i Milorad Delić (Budva). Poeni iz napada: Budvanska rivijera 34, Budućnost 31. Poeni iz bloka: Budvanska rivijera 13, Budućnost 10. Poeni iz servisa: Budvanska rivijera 8, Budućnost 3. Servis greške: Budvanska rivijera 11, Budućnost 13. Greške: Budvanska rivijera 5, Budućnost 11.

Budvanska rivijera: Ivanović, Popović, ŠULJAGIĆ 15, RAŠOVIĆ (libero), Kastratović, Radonić, VUJOVIĆ 8, S. BOJIĆ 7, FALASKI 6, JEČMENICA 14, MARKOVIĆ 6.

Budućnost: VUKAŠINOVIĆ 10, BABIĆ 16, LAKČEVIĆ (libero), Delić 4, Radulović, Šćepanović, ĐURANOVIĆ 3, VLAHOVIĆ, A. BOJIĆ 1, RADOVIĆ 5, Strugar 4.