Evropska liga 2014GalerijaSenioriSlajderSliketiker

Crna Gora poražena od Makedonije

Muška odbojkaška selekcija doživjela je poraz u prvom meču polufinala Evropske lige u gostima protiv Makedonije 3:1 (25:23; 25:22; 21:25; 25:20)

Makedonija bolje otvorila meč, imali su domaći prednost i do pet poena tokom čitavog prvog seta, ali smo se vratili i stigli do izjednačenja u više navrata. Pri rezultatu 21:21 imali smo kontru ali je Minić izblokiran. Uslijedila je kontra za Makedonce koju je Simovski blok-autom pretvorio u poen za 23:21 što je bilo presudno. Domaćini su odmah stigli do tri set lopte i iskoristili su treću servis greškom Ćulafića.

Drugi set bolje smo otvorili, na startu smo stigli do tri poena prednosti i taj smo višak čuvali do 11:8. Nakon toga Makedonija je vezala četiri poena i stigla je do prednosti. Nakon drugog tehničkog tajm auta potpuno smo stali, tako da smo vrlo brzo serijom grešaka omogućili rivalu da ode na 20:16. Do kraja smo smanjili na 22:20, ali je domaća selekcija rutinski stigla do 2:0 sa 25:22. U drugom setu imali smo sedam servis grešaka čime smo pogurali domaće do velike prednosti.

Treći set bio je rezultatski najneizvjesniji s obzirom na to da se igralo praktično poen za poen uz česte promjene tima koji vodi. Naši su prvi put do veće prednosti stigli u finišu. Od rezultata 17:17 vezali su tri poena čime su prelomili set. Na kraju 25:21.

Makedonija je prva pobjegla u četvrtom setu. Sa pet uzastonih poena od kojih su čak tri završena blokom domaćih gubili smo 12:7. Već na drugom tehničkm tajm autu bili smo na minus sedam 16:9 i to je bilo nedostižno za naše u ovom meču. Rezultat četvrtog seta 25:20.

Revanš je na programu 16. jula u Budvi, a da bi išli u finale moramo da pobijedimo 3:0 ili 3:1, pa da slavimo i u zlatnom setu. U drugom polufinalu, 12. jula u Solunu i 16. u Mariboru, sastaće se Grčka i Slovenija.

” Makedonija je zasluženo pobijedila, bilo je i nepravičnog sudjenja od strane sudija, ali to svakako nije presudno uticalo na meč. U prva 2 seta, mnogo dobra igra Makedonaca, u trećem smo uspjeli da se vratimo, ali nedovoljno za preokret. Uz to Makedonci su imali i prednost domaćeg terena”, rekao je Slobodan Boškan

” Nismo uspjeli da odigramo utakmicu na odgovarajućem nivou, osjetio se i pad energije, a to je svakako imalo uticaja na ishod meča” – istakao je Simo Dabović

Statistiku meča, možete pogledati ovdje: STATISTIKA