Evropsko prvenstvo 2019

Crna Gora poražena od svjetskog prvaka

Odbojkaška reprezentacija Crne Gore poražena je od svjetskog šampiona Poljske rezultatom 3:0 (25:10, 25:17, 25:19), u utakmici četvrtog kola grupe D na Evropskom prvenstvu.

Statistika

Dvoranu u Amsterdamu, neuporedivo manju od “Ahoj” dvorane u Roterdamu, dupke su ispunili navijači Poljske, a njihovi puleni i dvostruki uzastopni šampioni svijeta, pokazali su da je razlika u klasi vidljiva. Ubjedljivo su riješili u svoju korist sva tri seta, a uz to naš selektor Veljko Bašić nije mogao da računa na libera Nikolu Lakčevića, koji je osjetio bol u koljenu, pa je njegovo mjesto zauzeo kapiten i primač servisa Vojin Ćaćić. U nekim situacijama, i kad bi naši igrači blokirali po dva puta, Poljaci su, predvođeni Vilfredom Leonom, nalazili način da osvohe poen.

I jedan i drugi selektor ukazali su šansu i igračima koji imaju manju minutažu, pa su kod nas veću priliku dobili Marko Vukašinović, Aleksandar Minić, Božo Ćuk, Blažo Milić… Šansu su dobro iskoristili, pa su u nekoliko navrata zabilježili vrlo atraktivne poene.

U posljednjem kolu Crna Gora u četvrtak igra protiv Češke, a pobjednik prolazi u osminu finala i seli se u belgijski Antverpen. Poraženi se vraća kući.