Kvalifikacije za EP (odbojkašice)ReprezentacijaSeniorke

Crna Gora prva uzela set Češkoj

Taj set mogao bi mnogo da znači našim odbojkašicama u borbi za plasman na EP. Naredni meč "crvene" igraju na Islandu 7. septembra

Kao što su i obećavale, odbojkašice Crne Gore pružile su maksimum u duelu sa favorizovanom Češkom i u sjajnom ambijentu u Pljevljima postale su prva ekipa koja je “otkinula” set favorizovanom rivalu. Iako je Češka na kraju trijumfovala rezultatom 3:1 (25:14, 24:26, 25:22, 25:14), taj osvojeni set mogao bi puno da znači reprezentaciji Crne Gore i u borbi za drugo mjesto u grupi, zašta je neophodan trijumf u Finskoj u posljednjem kolu, ali i u borbi za najbolju trećeplasiranu ekipu, koja bi takođe mogla da dobije vizu za Evropsko prvenstvo. Naredni meč Crna Gora igra 7. septembra protiv Islanda u gostima.

Susret u Pljevljima, između rivala koji su posljednju utakmicu odigrali međusobno, počeo je gotovo identično kao i taj meč u Češkoj – lider naše grupe B slomio je otpor izabranica Milorada Krunića negdje sredinom seta (poslije rezultata 11:11, Čehinje su vezale pet poena), pa je nakon toga vođstvo gošći raslo do konačnih 25:14.  To je isti rezultat kojim je Crna Gora izgubila prvi set i u Taboru. Razlika je bila jedino u tome što je u našoj ekipi konačno zaigrala korektorka Nikoleta Perović, koja je bila povrijeđena tokom prva tri meča u kvalifikacijama.

I početak drugog seta pripao je Čehinjama, koje su vodile 8:3, ali kako je taj dio igre odmicao naše djevojke smanjivale su razliku, shvatajući da nije sve izgubljeno. U finiš seta ekipe su ušle poravnate (23:23), ali prvu set loptu ipak je izborila Češka. Međutim, dva puta sjajno je smečovala naša kapitenka Tatjana Bokan i izborila prvu set loptu za našu reprezentaciju, a realizovala ju je Nikoleta Perović fenomenalno plasiranom loptom u dio terena gdje nije bilo protivničkih igračica. Na taj način Crna Gora je postala prvi tim koji je Češkoj uzeo set u kvalifikacijama.

Na krilima dobijenog drugog seta izabranice Milorada Krunića povele su 3:1 na početku trećeg, a onda potpuno stale. Čehinje su osvojile sedam uzastopnih poena, a uzalud je naš selektor reagovao i izmjenama i tajm-autom. Nažalost, vođstvo gošći bilo je previsoko, pa su naše igračice sa dvije serije, prvi put od četiri uzastopna poena kojima su smanjile na osam razlike (21:13), pa onda i od šest poena kojima su spašavale set lopte i smanjile na 24:22, samo drastično popravile utisak i dva puta natjerale selektora Češke da zatraži odmor. Set je završen rezultatom 25:22 za Češku.

U četvrtom setu dileme nije bilo, Češka se brzo odvojila, a naša reprezentacija nije uspjela da parira, pa je set završen identičnim rezultatom kao i prvi – 25:14.

Crna Gora – Češka 1:3 (14:25, 26:24, 22:25, 14:25)

Pljevlja – Sportski centar “Ada”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Ziber (Njemačka), Jildirim (Turska).

Crna Gora: Bokan 17, Tvrdišić, Perović 15, Cenović (libero), Šušić, Labović (libero), Vuković 2, Petranović 5, Tuševljak, Vukčević, Petrović 3, Budrak, Đurović 3, Dragović 10.

Češka: Kosanjova 10, Hodanova, Orvosova 26, Kulisiani 12, Digrinova (libero), Valkova 2, Dostalova (libero), Pavlikova, Mlejnkova 22, Faltinova, Simanova 8, Kojdova, Bajuž, Blažkova.