Evropsko prvenstvo 2021Reprezentacija

Crna Gora sjutra protiv Češke: Neka bude kao prije dvije godine

Naši igrači znaju kako se dobija Češka. Crna Gora je protiv ovogodišnjeg domaćina grupe B igrala i na prošlom Evropskom prvenstvu u Holandiji 2019. i slavila sa 3:2

Za odbojkašku reprezentaciju Crne Gore, Evropsko prvenstvo u Češkoj praktično počinje sjutra, a da li će naša selekcija sačuvati nadu za prolaz u drugi krug do posljednjeg meča u grupi B, zavisi isključivo od sjutrašnjeg susreta sa domaćinom. Utakmica počinje u 19 časova, a za razliku od prethodnih dana ovog puta naš tim igraće u neuporedivo boljoj atmosferi. Ali, takođe za razliku od prva tri susreta, domaći navijači, koji su listom navijali za Crnu Goru, ovog puta zdušno će bodriti svoj tim…

Nijesu se naši igrači pretjerano nadali čudu u mečevima sa Bugarskom, Slovenijom i Italijom, priželjkivali su da možda “otkinu” neki set. Nisu u tome uspjeli, ali bili su dosta blizu protiv Bugara, a pogotovo protiv Italije, kada smo u finišu seta imali tri poena prednosti. Da li je to znak da forma ide uzlaznom putanjom, vidjeće se protiv Češke, ali selektor Veljko Bašić i stručni štab su i planirali da naši igrači budu najbolji protiv domaćina i Bjelorusije u posljednjem kolu.

Evo šta o predstojećem susretu sa Češkom kaže selektor Veljko Bašić:

Igrači su danas odradili samo razgibavanje u teretani, a sjutra ujutru će imati trening sa loptom u “Ostravar areni”.  Oni znaju kako se dobija Češka. Crna Gora je protiv ovogodišnjeg domaćina grupe B igrala i na prošlom Evropskom prvenstvu u Holandiji 2019. i to u posljednjem kolu takmičenja po grupama. Vojin Ćaćić i drugovi tada su slavili sa 3:2 (25:23, 14:25, 25:22, 21:25, 15:13), ali zbog jednog seta Češka je prošla u drugi krug takođe sa dvije pobjede. Slične kalkulacije moguće su i ovog puta, ali njima se uoči sutrašnjeg meča niko neće baviti, jedini cilj je pobjeda i za nas i za domaćina koji rizikuje da ostane bez plasmana u drugi krug, iako Ostrava ostaje domaćin i osmine finala i četvrtfinala.

“Dobro poznajemo Češku, igrali smo nekoliko puta protiv njih. Posljednji put smo ih savladali 3:2, a tada nas je u osminu finala Evropskog prvenstva vodila pobjeda od 3:1. Oni su ovdje bolje igrali protiv jačih ekipa, a razočarali su protiv Bjelorusije koja nije u rangu Slovenije ili Bugarske. Vidjećemo kako će odigrati protiv nas, ali mi ćemo izaći da se borimo i damo sve od sebe”, kazao je tehničar našeg tima Rajko Strugar.

Čehe, kao i prije dvije godine, predvodi korektor Jan Hadrava, koji je tada protiv nas osvojio 39 poena. Od igrača koji su sada u  našem timu, Miloš Ćulafić je imao 22 poena, Vojin Ćaćić 16, Ivan Ječmenica 9… Ostaje nam da se nadamo da će epilog i sjutra biti isti kada je u pitanju pobjednik, a isto se nada i naš mladi primač servisa Ivan Zvicer

Direktan prenos susreta Crna Gora – Češka gledaoci u našoj zemlji moći će da gledaju na kanalima Arena sport 2 i A1.