Kvalifikacije za EP (odbojkašice)ReprezentacijaSlike

Crna Gora osvojila bod protiv Finske, u nedelju protiv Slovačke (FOTO)

U drugom meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, odbojkašice Crne Gore nakon dramatičnih pet setova, pretrpjele su poraz od Finske, ali osvojile važan bod,  2:3 (26:24, 23:25, 17:25, 25:22, 13:15).

Večerašnja utakmica između odbojkašica Finske i Crne Gore počela je minutom ćutanja, i tako odali počast preminulom Miodragu Skaletu Gvozdenoviću, proslavljenom odbojkaškom reprezentativacu, osvajaču prve medalje odbojkaša na Evropskim prvenstvima, koji je preminuo danas u 77. godini.

Reprezentacija Finske povela je na startu prvog seta rezultatom 2:0 i vodila do rezultata 6:6 , zatim su izabranice Nikole Masoničića preuzele vođstvo odličnim servisom Saške Đurović i imale tri poena prednosti 10:7. Egal završnica pripala je reprezentativkama Crne Gore 26:24.

Ujednačen početak drugog seta, razmjenjivao se poen za poenom. Krajem seta odbojkašice Finske su imale četiri poena razlike ( 23:19). Crnogorke su smanjile zaostatak na minimum pri rezultatu 24:23. Selektor Nikola Masoničić zatražio je tajm-aut, ali je ipak drugi set pripao Finskoj (25:23) .

Danijela Đžaković je servisom otvorila treći set. Međutim prva četiri poena pripala su Finskoj. Minut odmora zatražio je Masoničić, a njegove izabranice osvojile su prvi poen. Mali pada koncentracije sredinom seta, ali servisom Tamare Roganović i sjanom igrom Milene Burzanović, djevojke su se vratile u set. Hendikep za odbojkašice Crne Gore, povreda Milene Burzanović, koja je morala da napusti teren,pri rezultatu 13:9, demotivisala je njene saigračice, pa je treći set otisao u ruke Finske (25:17).

Četvrti set i tri poena prednosti za Crnogorke na startu. Odličnom igrom naše reprezentativke imale su nekoliko poena prednosti. Nekoliko uzastopnih poena Finske, navelo je selektora Crne Gore da zatraži tajm-aut pri izjednačenju 14:14, ujednačena igra i u nastavku (18:18). Nikoleta Perović, Danijela Džaković, Tamara Roganović, Melisa Cenović, Mina Dragović i Jelena Cvijović, disale su kao jedna, igrom na maksimanom nivou odvele su meč u peti set (25:22).

U petom, najuzbudljivijem setu, sreća je poslužila reprezentaciju Finske (15:13).