Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
ReprezentacijaU17 (Ž)

Crna Gora u nedjelju za plasman u 2. rundu kvalifikacija

Ženska U17 reprezentacija Crne Gore poražena je od Grčke rezultatom 3:0 (25:13, 25:21, 25:4) u drugom kolu grupe A, 1. runde kvalifikacija za U17 Evropsko prvenstvo 2023. u Ankari.

Odbojkašice Grčke povele su na startu utakmice (0:2), nakon čega su uslijedila tri poena reprezentativki Crne Gore za prednost 3:2. Formalni gosti Grkinje, vratile su vođstvo, napravile prednost i primorale selektora Mladena Miladinovića da zatrži odmor. Prvi set pripao je Grčkoj rezultatom 13:25.

Iako su naše odbojkašice osvojile prvi poen u drugom setu (1:0), Grčka je preokrenula rezultat u svoju korist i stekla prednost (5:11). Sredinom seta “crvne” su pokazele bolju igru i smanjile minus na tri poena (10:13), zatim dva poena zaostatka pri rezultatu 17:19. Uzbudljiva završnica drugog seta pripala je Grkinjama za 2:0 u setovima (21:25).

Grčkoj je pripao i treći set, koji su riješili bez mnogo napora za pobjedu 3:0.

Najviše poena za Crnu Goru osvojila je Sara Belojević -osam, dok je u pobjedničkom timu najbolja bila Elpida Tikmanidou sa 14 osvojenih poena.

Za odbojkašice Crne Gore slijede dva dana odmora, nakon kojeg će u nedjelju igrati utakmicu za 5. mjesto od 13 časova. Protivnik Crnoj Gori biće poznat u subotu nakon duela između trećeplasirane i četvrtoplasirane ekipe grupe B, vjerovatno Kosova i Moldavije. Pobjedom, izabranice selektora Mladena Miladinovića izborile bi plasman u 2. rundu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Crna Gora – Grčka 0:3

(13:25, 21:25, 4:25)

Ankara – Sportska sala Bestepe.

Crna Gora: Vukčević, Merdović 3, Belojević 8, Lopičić, Šebek (libero), M. Popović 2, Rakočević 1, Čičić (libero), Knežević, D. Popović 3, Bogojević 2, Milivojević.

Grčka: Drempela 3, Garagiani 1, Efhtymiadou 3, Lialiou, Bitsaksi (libero), Mouratidou 7, Tikmanidou 14, Nanou 11, Dimitrou 1, Dagiakidi, Dagre 10, Chazriveta 1, Priniotaki 5, Terzaki (libero).