Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Evropska liga (ž)ReprezentacijaSeniorkeSlikeVideo

Crna Gora ubjedljiva u Gruziji za gotovo sigurno učešće na finalnom turniru

Naše odbojkašice novom pobjedom nad Gruzijom došle na korak od finalnog turnira Srebrne lige

Ženska seniorska reprezentacija Crne Gore pobijedila je Gruziju u Tbilisiju 3:0 (25:14, 25:11, 25:14) u četvrtom kolu grupe B CEV Srebrne lige i praktično osigurala mjesto na završnom turniru koji se igra u Austriji.

Selekcija Milorada Krunića u Tbilisiju je slavila drugi put u svega sedam dana protiv istog rivala, kom nije prepustila ni set u Podgorici u prošloj rundi, a nadomak top 4 faze stigla je pošto je Austrija pobijedila Letoniju u gostima 3:1.

Potrebno je da se desi senzacija u posljednja dva kola obje grupe, odnosno da Crna Gora izgubi i od Portugala i od Farskih Ostrva kod kuće, a Austrija i od Estonije i od Sjeverne Makedonije, takođe na domaćem parketu, pa da naše djevojke ne budu najbolja drugoplasirana selekcija grupne faze.

Epilog meča u Tbilisiju mogao se naslutiti po otvaranju – uvodna tri poena prvog seta pripala su našim odbojkašicama koje su postepeno gradile prednost sve do konačnih +11 za vođstvo 1:0.

U drugom setu Melisa Cenović i saigračice bile su još ubjedljivije. Serijom 9:0 ušle su u nastavak igre, osvojile 12 od prvih 15 poena drugog seta, koji su dobile sa čak 14 razlike, 25:11.

Samo jednom na meču domaćin je imao prednost, 7:6 u trećem setu, u kom se igralo u egalu do 8:8. Od tada je naš nacionalni tim osvajao bodove u mini serijama sve do finiša kada je dodao gas. Posljednjih šest poena pripalo je Crnoj Gori, koja je meč zaključila sa 25:14.

U trećoj pobjedi crnogorskih odbojkašica u grupi B CEV Srebrne lige istakla se Dijana Vuković sa 17 poena, Katarina Budrak i Danijela Džaković osvojile su po 11, dvocifrena je bila i Nevena Vukčević sa 10 poena. U selekciji Gruzije najefikasnija bila je Ana Tevdoradze sa osam poena.

„Čestitke curama i stručnom štabu na vrlo važnoj pobjedi za nas u Gruziji. Puno nam znače ova tri boda za dalji plasman. Sad nekako mirnije dočekujemo Portugal i potrudićemo se da ih napadnemo iz svih oružja. Danas smo opet probali neke nove varijante i kombinacije, sve u cilju toga da nam bude jasnije šta ko može na kojoj poziciji. Stigli smo i da napravimo neke izmjene što se tiče igre, a rezultat nije trpio, ostao je pozitivan, 3:0. Čeka nas dug put kući i dva dana priprema. Nadamo se da će publika u Herceg Novom uspjeti da napravi atmosferu kao što je napravila danas zaista sjajna gruzijska publika. Odavno nisam igrao utakmicu pred ovako vatrenim navijačima. To je ono što nam treba u Herceg Novom, pa da pokušamo da odigramo za mjesto broj jedan“, kazao je selektor Krunić nakon pobjede u Tbilisiju.

„Želim da čestitam ekipi na ovoj pobjedi. Dobra igra, bez puno grešaka i dobra požrtvovanost na terenu su nas doveli do ova tri boda koja su nam jako značajna za prolazak na finalni turnir. Sljedeću utakmicu igramo u Igalu 14. juna, tako da pozivam sve ljubitelje odbojke da dođu da nas podrže“, zadovoljna je kapitenka Melisa Cenović.

Ženska seniorska selekcija vraća se u Herceg Novi u kom će utakmicama u srijedu, 14. juna sa Portugalom i dva dana kasnije sa Farskim Ostrvima zaključiti grupnu fazu CEV Srebrne lige. Četvrto kolo grupe B biće kompletirano u nedjelju, 11. juna, kada Portugal dočekuje Farska Ostrva u utakmici koja će početi u 17 sati po našem vremenu.

Gruzija – Crna Gora 0:3 (14:25, 11:25, 14:25)

TBILISI – „Dvorana sportova Tbilisi“. Sudije: Prozorov (Moldavija), Guniava (Gruzija). Poeni iz napada: Gruzija 19, Crna Gora 43. Poeni iz bloka: Gruzija 5, Crna Gora 7. Poeni iz servisa: Gruzija 1, Crna Gora 11. Greške protivnika: Gruzija 11, Crna Gora 11.

GRUZIJA: Gaprindašvili, Tevdoradze 8, Žgenti, Katsitadze (libero), Čumburidze, Ulumbelašvili 5, Beriašvili 1, Kobiadze 2, Muškudiani 2, Epremidze (libero), Markarašvili 2, Čaučidze, Lobžanidze 5;

CRNA GORA: Đurović 2, Tvrdišić, Cenović (libero), Šušić 4, Jovović, Labović (libero), Vuković 17, Džaković 11, Tuševljak, Vukčević 10, Budrak 11, Dragović 7.