Kvalifikacije za EP (odbojkaši)ReprezentacijaSlike

Crna Gora ubjedljivo dobila Grčku – sa prvog mjesta na EuroVolley!

Crna Gora je osvojila prvo mjesto u grupi F kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, ostvarila još jedan ogroman uspjeh i nastavila tamo gdje je stala prije dvije godine u Holandiji. U derbiju i posljednjem meču naše grupe kvalifikacija, naša reprezentacija je savladala Grčku sa 3:0 i tako joj se revanširala za poraz od 3:2 na prvom turniru u Tbilisiju…

Slavlje naših odbojkaša izgledalo je ovako:

Poslije meča selektor Veljko Bašić je rekao:

Utakmica je bila rasterećenja tenzija oko plasmana na EP, jer su obje ekipe već bile izborile odlazak na šampionat Starog kontinenta (i za Grčku i za Crnu Goru drugi uzastopni), a imala je i karakter svečanosti, jer je dugogodišnji reprezentativac Gojko Ćuk dobio poklon od saveza za oproštaj od reprezentacije. Stariji od braće Ćuk oprostio se od dresa sa državnim grbom na Evropskom prvenstvu 2019. u Holandiji, kada je reprezentacija ostvarila najveći uspjeh, dok je mlađi Božidar, takođe reprezentativac, ove kvalifikacije preskočio zbog povrede, ali je i on prisustvovao svečanosti. Predsjednik Odbojkaškog saveza Crne Gore Cvetko Pajković uručio je Gojku Ćuku dres reprezentacije za uspomenu.

U prvom setu Crna Gora je povela 6:3, Grci se vratili i izjednačili na 7:7, ali je pri rezultatu 11:11 naš tim uzeo pet poena zaredom i prelomio set. Do kraja tog dijela igre prednost “crvenih” se udvostručila, raspucan je bio naš korektor Aleksandar Minić, odličan je bio i Ivan Zvicer.

U drugom setu izabranici Veljka Bašića konstantno su imali prednost, koja je rasla do pet poena (12:7 i 15:9), Grci su prišli na 17:16, ali je tada Aleksandar Minić spriječio izjednačenje. Blokom Blaža Milića i smečom kapitena Vojina Ćaćića Crna Gora je povela 21:17, a onda sjajnom odbranom pa novim smečom Ćaćića i 23:18. Grčka je uzela dva poena za redom, pa je Bašić zatražio tajm-aut i smirio naše igrače, koji su bez problema osvojili i drugi set.

Grčka je u trećem setu povela 4:2, Crna Gora preokrenula na 6:4 sa dva bloka Vojina Ćaćića, pa tu razliku udvostručila (10:6). Ipak, Grci su izjednačili na 11:11. Naš tim je poveo 16:14, ali protivnik je odmah izjednačio. Igra živaca pripala je našim momcima, koje je majstorski predvodio kapiten Vojin Ćaćić, pa je ostvarena ubjedljiva pobjeda!!!

Evo šta kapiten Ćaćić misli o pobjedi nad Grčkom i prvom mjestu u kvalifikacijama: