CEV

EP: Mađarska šokirala i otpisala Azerbejdžan, kraj i za Rumuniju, Sloveniju i Bugarsku

Odbojkašice Mađarske priredile su danas najveće iznenađenje i savladale favorizovani Azerbejdžan rezultatom 3:1 (25:16, 26:28, 25:22, 25:16) i eliminisale ih iz daljeg takmičenja.

Ženska seniorska reprezentacija Srbije zabilježila je treću maksimalnu pobjedu na XXIX EP 2015. i kao prvoplasirana u D grupi direktno se plasirala u četvrtfinale, gdje će igrati protiv pobjednika meča osmine finala Belgija – Češka, u četvrtak, 1. oktobra. Srbija je večeras u Ajndhovenu, u meču poslednjeg, 3. kola D grupe, savladala Rumuniju sa 3:0, po setovima 25:20, 25:14 i 25:15, posle 78 minuta igre.

SENIORKE – XXIX EP 2015. – ANTVERPEN (BELGIJA), ROTERDAM, APELDORN I AJNDHOVEN (HOLANDIJA) – 26. SEPTEMBAR – 4. OKTOBAR – REZULTATI:

D GRUPA – AJNDHOVEN (HALA SPORTOVA):

1. KOLO – SUBOTA, 26. SEPTEMBAR:

SRBIJA – NJEMAČKA       3:0 (25:18, 25:22, 25:19)

ČEŠKA – RUMUNIJA      3:0 (25:13, 25:18, 25:15)

2. KOLO – NEDELJA, 27. SEPTEMBAR:

SRBIJA – ČEŠKA           3:0 (25:20, 25:23, 25:18)

NJEMAČKA – RUMUNIJA3:1 (25:14, 24:26, 25:15, 25:19)

3. KOLO – PONEDELJAK, 28. SEPTEMBAR:

SRBIJA – RUMUNIJA     3:0 (25:20, 25:14, 25:15)

NJEMAČKA – ČEŠKA       3:0 (25:17, 25:23, 25:17)

TABELA:

1. SRB        3    3    0    9:0       9

2. GER        3    2    1    6:4       6

3. CZE        3    1    2    3:6       3

4. ROU       3    0    3    1:9       0

 

B GRUPA – ANTVERPEN (LOTO ARENA):

1. KOLO – SUBOTA, 26. SEPTEMBAR:

BELGIJA – MAĐARSKA   3:0 (25:15, 25:8, 25:18)

TURSKA – AZERBEJDŽAN          3:0 (25:21, 28:26, 25:13)

2. KOLO – NEDELJA, 27. SEPTEMBAR:

BELGIJA – AZERBEJDŽAN          3:0 (25:17, 25:20, 27:25)

TURSKA – MAĐARSKA   3:0 (25:20, 25:20, 25:14)

3. KOLO – PONEDELJAK, 28. SEPTEMBAR:

MAĐARSKA – AZERBEJDŽAN     3:1 (25:16, 26:28, 25:22, 25:16)

TURSKA – BELGIJA       3:0 (25:18, 25:17, 25:16)

TABELA:

1. TUR        3    3    0    9:0       9

2. BEL         3    2    1    6:3       6

3. HUN       3    1    2    3:7       3

4. AZE        3    0    3    1:9       0

 

A GRUPA – APELDORN (DVORANA OMNISPORT):

1. KOLO – SUBOTA, 26. SEPTEMBAR:

HOLANDIJA – SLOVENIJA          3:0 (25:12, 25:14, 25:22)

ITALIJA – POLJSKA       3:1 (25:20, 21:25, 25:17, 25:16)

2. KOLO – NEDELJA, 27. SEPTEMBAR:

HOLANDIJA – POLJSKA             3:1 (25:15, 25:11, 19:25, 25:18)

ITALIJA – SLOVENIJA    3:1 (25:9, 25:12, 24:26, 25:11)

3. KOLO – PONEDELJAK, 28. SEPTEMBAR:

POLJSKA – SLOVENIJA  3:0 (25:18, 25:19, 25:21)

HOLANDIJA – ITALIJA   3:0 (25:15, 25:18, 25:22)

TABELA:

1. NED        3    3    0    9:1       9

2. ITA         3    2    1    6:5       6

3. POL        3    1    2    5:6       3

4. SLO        3    0    3    1:9       0

 

C GRUPA – ROTERDAM (DVORANA TOP SPORT):

1. KOLO – SUBOTA, 26. SEPTEMBAR:

RUSIJA – BUGARSKA    3:0 (25:6, 25:14, 27:25)

BJELORUSIJA – HRVATSKA         3:0 (25:19, 25:18, 26:24)

2. KOLO – NEDELJA, 27. SEPTEMBAR:

RUSIJA – BJELORUSIJA  3:0 (25:18, 25:16, 25:21)

HRVATSKA – BUGARSKA           3:2 (25:23, 22:25, 14:25, 25:22, 15:13)

3. KOLO – PONEDELJAK, 28. SEPTEMBAR:

BJELORUSIJA – BUGARSKA        3:2 (25:21, 25:23, 14:25, 20:25, 15:11)

HRVATSKA – RUSIJA     3:0 (25:21, 26:24, 26:24)

TABELA:

1. RUS        3    2    1    6:3       6

2. BLR        3    2    1    6:5       5 (230:241) 0,954

3. CRO       3    2    1    6:5       5 (239:253) 0,945

4. BUL        3    0    3    4:9       2

 

Pobednici grupa su izborili direktan plasman u četvrtfinale, dok će drugoplasirane i trećeplasirane ekipe igrati u osmini finala.

 

OSMINA FINALA – SREDA, 30. SEPTEMBAR:

ANTVERPEN (TERMINI SU 17,30 I 20,30):

NJEMAČKA (D 2) – MAĐARSKA (B 3)

ČEŠKA (D 3) – BELGIJA (B 2)

 

ROTERDAM (TERMINI SU 17,00 I 20,00):

ITALIJA (A 2) – HRVATSKA (C 3)

BJELORUSIJA (C 2) – POLJSKA (A 3)

 

ČETVRFINALE – ČETVRTAK, 1. OKTOBAR:

ANTVERPEN (TERMINI SU 17,30 I 20,30):

(1) SRBIJA (D 1) – POBJEDNIK MEČA BELGIJA (B 2) – ČEŠKA (D 3)

(2) TURSKA (B 1) – POBJEDNIK MEČA NJEMAČKA (D 2) – MAĐARSKA (B 3)

 

ROTERDAM (TERMINI SU 17,00 I 20,00):

(3) HOLANDIJA (A 1) – POBJEDNIK MEČA BJELORUSIJA (C 2) – POLJSKA (A 3)

(4) RUSIJA (C 1) – POBJEDNIK MEČA ITALIJA (A 2) – HRVATSKA (C 3)

 

ROTERDAM – POLUFINALE – SUBOTA, 3. OKTOBAR (TERMINI SU 15,30 I 18,30):

POBJEDNICI MEČEVA 1 I 4

POBJEDNICI MEČEVA 2 I 3

 

ROTERDAM – NEDELJA, 4. OKTOBAR:

FINALE:                              17,00

MEČ ZA TREĆE MJESTO:       14,00

 

KONAČAN PLASMAN:

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13. BUGARSKA

14. AZERBEJDŽAN

15. RUMUNIJA

16. SLOVENIJA

Povezani članci

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button