CEVEvropsko prvenstvoGalerijaSlike

EP: Rusija pokazala snagu, Francuzi bolji od Italijana

Rusija je pokazala snagu i protiv Srbije (3:1), i sa tri pobjede, uz samo jedan izgubljen set, aktuelni prvak Evrope se direktno plasirao u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Bugarskoj i Italiji.

“Orlovi”, koji su protiv “zbornaje” bili na nivou u prva dva seta, će, sa druge strane, morati u osminu finala, a rival će im biti Estonija (u slučaju prolaza u četvrtfinalu ih čeka Francuska).

Selekciju Rusije je do trijumfa predvodio Maksim Mihailov sa 19 poena, dok je Aleksandar Atanasijević (13) imao najviše poena u srpskom timu.

Osim Rusije, rivale će u četvrtfinalu čekati i aktuelni prvak svijeta, Poljska, pobjednik Svjetske lige Francuska, koja je do prvog mjesta u grupi došla nakon preokreta u Torinu protiv domaće Italije, kao i Bugarska, koja je dobila uzbudljiv meč sa Holandijom.

U osminu finala plasirala se i Njemačka, bronzana sa prošlogodišnjeg SP u Poljskoj, zahvaljujući maksimalnoj pobjedi protiv Češke.

Osim Srbije, od zemalja sa ex-Yu prostora će u eliminacijama igrati i Slovenija, dok je Hrvatska završila takmičenje, kao i Češka, Bjelorusija i Slovačka.

Crnogorski međunarodni sudija Sonja Simonovska dijelila je pravdu na duelu Poljska – Bjelorusija (na slici).

Rezultati (3. kolo)

Grupa A (Sofija)

Njemačka – Češka 3:0 (25:14, 25:14, 25:16)

Bugarska – Holandija 3:2 (29:27, 20:25, 28:26, 23:25, 17:15)

Tabela: Bugarska 7, Holandija 6, Njemačka 4, Češka 1

Grupa B (Torino)

Hrvatska – Estonija 0:3 (19:25, 18:25, 10:25)

Italija – Francuska 2:3 (25:23, 25:21, 19:25, 17:25, 13:15)

Tabela: Francuska 8, Italija 7, Estonija 3, Hrvatska 0

Grupa C (Varna)

Belgija – Slovenija 3:1 (27:25, 14:25, 27:25, 28:26)

Poljska – Bjelorusija 3:0 (25:13, 25:19, 25:17)

Tabela: Poljska 9, Belgija 6, Slovenija 3, Bjelorusija 0

Grupa D (Busto Arsicio)

Finska – Slovačka 3:0 (26:24, 25:22, 25:22)

Srbija – Rusija 1:3 (23:25, 25:21, 25:18, 25:20)

Tabela: Rusija 9, Srbija 5, Finska 3, Slovačka 1

Osmina finala (13. oktobar)

Holandija – Slovenija

Belgija – Njemačka

Italija – Finska

Srbija – Estonija

Četvrtfinale (14. oktobar)

Bugarska – Belgija/Njemačka

Poljska – Holandija/Slovenija

Francuska – Srbija/Estonija

Rusija – Italija/Finska

Vijesti

Povezani članci

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button