Kvalifikacije za EP (odbojkašice)ReprezentacijaSlike

Evropsko prvenstvo ostalo san – poraz odbojkašica od Finske

U drugoj utakmici, drugog turnira u Slovačkoj, odbojkašice Crne Gore pretpjele su poraz od Finske 1:3 (25:22, 23:25, 16:25, 22:25) i time izgubile sve šanse da se prvi put u istoriji nađu na Evropskom prvenstvu. Nažalost, naše djevojke povele 1:0 u setovima, imale prednost u drugom setu 12:8 i 13:9, ali su nakon toga pale u igri to je Finska iskoristila i osigurala prolaz, vjerovatno kao drugoplasirana ekipa u grupi D.

Evo šta je o meču sa Finskom rekla, naš primač servis Dušanka Petrović, jedna od najboljih u tom meču.

“Dale smo sve od sebe i ušle u meč kako je trebalo, jako od samog početka. Međutim, ni Finkinje se nisu dale, podjednako su željele pobjedu. Prosto mislim da smo odigrale jedan dobar meč. Sjutra smo sa Kosovom, nadamo se ponovnoj pobjedi protiv njihove ekipe”.

Prvi poen na meču pripao je našim odbojkašicama, nakon kojeg su se poeni razmjenjivali sa jedne i druge strane. Asom Saške Đurović, izjednačenje 9:9, nakon kojeg slijedi novo vođstvo prvi put nakon prvog poena meča. Pri rezultatu 17:15, selektor Masoničić iskoristio je minut odmora da ohrabri svoje djevojke. Čelendž tehnikom koju je tražio Nikola Masoničić vratio je je poen, koji je bio dosuđen Finkinjama. Dva poena prednosti za naše odbojkašice natjeralo je selektora Finkse da zatraži tajm-aut. Egal završnica prvog seta pripala je našim odbojkašicama 25:22.

Izvanredna igra našh odbojkašica u drugom setu, koje su imale konstantnu prednost, čak 13:9. Odbojkašice Finske su uspjele da izjednače, pa su reagovali sa klupe Crne Gore. Prednost su preuzele Finkinje, naše odbojkašice su izjednačile, ali nisu smogle snage na kraju seta, pa je drugi otišao u ruke Finske 23:25.

Odbojkašice Finske povele su na staru trećeg seta. Pad naših igračica iskoristile su Finkije, koje su prednost zadržale do kraja trećeg seta 16:25.

Loš start naših odbojkašica u četvrtom setu, reprezentacija Finske je povela, ali sredinom seta su se naše odbojkašice probudile, pa preuzele vođstvo. Međutim, reprezentativke Finske su uzele stvar u svoje ruke i riješile meč u svoju korist 25:22.

Crna Gora – Finska 1:3 (25:22, 23:25, 16:25, 22:25)

Nitra – Gradska dvorana. Igrano bez prisustva publike.

Sudije: Geldof (Holandija), Juraček (Slovačka)

Crna Gora: Veljković 14, Perović 16, Cvijović 7, Cenović, Tuševljak, Roganović 2, Petranović, Vukčević,  Šušić, Petrović 12, Djurović 5, Labović, Dragović 1,

Finska: Czakan 10, Kylmäaho, Kosonen 3, Kokkonen 3Riikil 3, Alanko 2, Karhu 21, Korhonen 15, Heikkiniemi, Haatainen, Öhman 15, Laaksonen, Penttilä,  Bjaregard – Madsen 3.