ReprezentacijaU20 (Ž)

Finska izborila plasman na Evropsko prvenstvo

Naše juniorke takmičenje završile u 3.rundi kvalifikacija

Ženska juniorska odbojkaška reprezentacija Crne Gore završila je nastup u 3. rundi kvalifikacija za U19 Evropsko prvenstvo. U posljednjem kolu naše juniorke poražene su od reprezentacije Francuske rezultatom 3:0 (25:18, 25:20, 25:14).

Odbojkašice Francuske napravile su prednost na početku posljednje utakmice u dvorani “Verde” i bez problema završile prvi set i povele 1:0 (25:18).

Vodile su izabranice Zlatka Ćaćića u drugom setu i napravile četiri poena prednosti (2:6) na startu, ali je ipak selekcija Francuske sredinom ovog dijela igre preuzela vođstvo i tu prednost održavala do kraja seta (25:20).

Treći set je od samog starta protekao u znaku Francuskinja (25:14), koje su na kraju slavile maksimalnim rezultatom.

Najviše poena u dresu Crne Gore osvojila je Natalija Vlaović 11, dok se u timu Francuske istakla Clara Bal sa 12 poena.

Francuska – Crna Gora 3:0 (25:18, 25:20, 25:14)

Podgorica – Dvorana “Verde Complex”. Gledalaca: 150. Sudije: Emmanouil Georgidas (Grčka) i Mark Jan Wijnstra (Holandija).

Francuska: Bal 12, Pezelj 11, Casadei, Diouf 4, Le Berre, Blanc 1, Blunier-Balandras 3, Coulet 8, Verger 4, Legrand 8, Balfet 3, Chouikh-Barbez 4.

Crna Gora: Krivokapić, Rudan 2, Krunić (libero), Vlaović 11, Jovović 3, Madžgalj (libero), Dragojević 4, Davidović, Đukić 1, Božović, Popović 5, Ražnatović 3.