Kup Crne GoreKup Crne Gore (Žene)Slajder

Galeb savladao Luku Bar i plasirao se u finale Kupa!

Prvo polufinale Kupa Crne Gore donijelo je puno uzbuđenja, Galeb je uspio da nadoknadi zaostatak od dva seta i dođe do taj breka, u kojem je Galeb napravio senzaciju I savladao glavnog favorita Luku Bar rezultatom 2:3.

Galeb je imao prednost u prvom setu 21:24, međutim iskusne igračice Luke Bar su na servis Elze Hadžisalihović napravile preokret I slavile 26:24. Luka Bar je nakon toga, drugi set lako riješila u svoju korist 25:13. Galeb se pri zaostatku dva seta “probudio” i sjajnom igrom stigao do 2:2 u setovima.

luka bar galeb polufinale kupa crne gore 2016 odbojka sc ada pljevlja 2

U petom setu, odličan početak Galeba I vođstvo 2:5 i na promjeni strana je bilo 6:8 za Galeb. Međutim, nakon toga Luka Bar je uspjela da da izjednači, a onda I da dođe do prvog vođstva u taj breku 12:11. Luka Bar je došla I do dvije meč lopte (14:12). Međutim, Galeb je anulirao tu prednost I došao do meč lopte 14:15, koju je realizovala Teodora Čavić sjajnim napadom i odvela Galeb u finale.

U drugom polufinalu od 19 časova igraju domaćin turnira Rudar i Morača.

Luka Bar – Galeb 2:3 (26:24,25:13,18:25,20:25, 14:16)

Dvorana: SC “Ada” u Pljevljima. Gledalaca: 150. Sudije: Milorad Delić i Branko Batizić (Podgorica).

LUKA BAR: Bojović, J. Rosić, Duraković, Cenović (libero), Joksimović, Rovčanin, M. Rosić, Hadžisalihović, Vuković, Kruta, Vujanović i Barjaktarović. Trener: Vladimir Milačić.

GALEB: L. Vujošević, Ćaćić, Čavić, Mašanović (libero 1), Milivojević, Sekulović, I. Vujošević, Franović (libero 2), Đukić Ivana, Vujović, Bulatović i Mumović. Trener: Nikola Masoničić.