ReprezentacijaSlikeU22 (M) - Mlađi seniori

Holandija bolja na startu, u srijedu protiv Italije (17h)

Na startu U22 Evropskog prvenstva selekcija Crne Gore poražena je od Holandije rezultatom 0:3 (19:25, 13:25, 15:25) u prvom kolu grupe B.

Mladi odbojkaši Crne Gore poveli na startu 2:0, međutim Holanđani su odmah preokrenuli i zadržali prednost do kraja za vođstvo 0:1 u setovima (19:25).

Bolju igru pokazali su izabranici selektora Balše Radulovića na početku drugog seta, ali se Holandija rezultatski odvojila sredinom ovog perioda igre, nakon čega su naši momci bili nemoćni da se vrate u ovaj set (13:25).

Holandiji je pripao i treći set, koji su riješili bez mnogo napora za pobjedu 3:0.

U dresu Crne Gore Vukašin Cimbaljević je osvojio 8 poena, a poen manje imao je Đorđe Jovović (7),  na drugoj strani Jasper Vijkstra osvojio je 10 poena.

Crna Gora će u srijedu od 17 časova igrati protiv selekcije Italije.

Crna Gora – Holandija 0:3 (19:25, 13:25, 15:25)

Tarnov – Dvorana “Jaskolka”. Gledalaca: 100. Sudije: Philippe Enkerli (Švajcarska) Ehsan Rejaeyan (Francuska)

Crna Gora: Kosović (libero), Krivokapić (libero), Milenković 1, Peruničić 5, Miljanić 2, Rovčanin, L. Cimbaljević, Perunović, Femić 1, Ćinćur 1, Jovović 7, Đurović, V. Cimbaljević 8.

Holandija: Van Muijden 7, Bak 9, Martherus (libero), Meijs 1, Brilhuis 8, Macnack 1, Vijkstra 10, Hoge Bavel, Van Dijk, Lipke (libero), Hofhuis 2, De Jong 1, Boekhoudt 8, Boer.