EPCG Superliga odbojkaša (M)Prvenstvo

Jedinstvo Bemax – Budućnost Capital Plaza 1:3

Jedinstvo Bemax – Budućnost Capital Plaza 1:3 (23:25, 23:25, 25:21, 15:25)

Dvorana: SC Nikoljac. Gledalaca: oko 100. Sudije: Dragana Vučinić i Branimir Janjević (oboje iz Podgorice).

Jedinstvo Bemax: Kuburović, Đuretić, Delić, Dangubić, Pavićević, Bulatović B, Rudić, Bulatović I, Bugarin, Tomić, Magdelinić, Ćuk, Popović, Vukić. Trener: Darko Prebiračević.

Budućnost Capital Plaza: B. Vlahović, Bošković, Peruničić, N. Radović, Šćepanović, Tatar, I. Vlahović, Jelić, Vidić, B. Radović, Zvicer, Pavićević. Trener: Zoran Vukčević.

U derbiju 7.kola odigranom večeras u Bijelom Polju, Budućnost Capital Plaza savladala je domaćina ekipu Jedinstvo Bemax rezultatom 3:1. Ovom pobjedom Podgoričani su uspjeli da se revanširaju za poraz od Jedinstva Bemax u prvom dijelu prvenstva, kada su Bjelopoljci istim rezultatom slavili u Podgorici.

“Ušli smo u meč sa određenom dozom straha što je dovelo do velikog broja grešaka, međutim pokazali smo karakter i radili ono što najbolje znamo, preokrenuli i dobili set. U naletu posle tako dobijenog prvog seta ušli smo u drugi set sa mnogo više samopouzdanja i držali koncentraciju od prvog do poslednjeg poena. U trećem setu su igrači Jedinstva odigrali sa mnogo više želje, iako smo se do kraja borili i stizali njihovu veliku prednost. Četvrti set je slika kako bi trebali izgledati u nastavku prvenstva. Od prvog do poslednjeg poena držali smo sve pod kontrolom i sigurnom igrom osvojili velika tri boda na izuzetno teškom gostovanju.”– izjavio je korektor ekipe Budućnost Capital Plaza Goran Bošković.

Trijumfom u derbiju značajno se komplikuje vrh tabele i borba za drugo mjesto.