Kup Crne GoreKup Crne Gore (Muškarci)SlikeVideo

Odbojkaši Budve osvajači Kupa Crne Gore

Budvani bolji od Budućnost Volley-a 3:0 u SC "Igalo" u Herceg Novom i peti put uzastopno osvojili pehar

Odbojkaši Budve ponovo su odbranili trofej u Kupu Crne Gore. U reprizi posljednja dva finala bili su bolji od Budućnost Volley-a 3:0 (25:17, 25:21, 25:14) u prvom meču završnice nacionalnog Kupa za sezonu 2022/23 u SC “Igalo” u Herceg Novom. Budva je na taj način peti put zaredom podigla trofej namijenjen pobjedniku Kupa.

“Zadovoljan sam učinjenim večeras, mislim da smo opravdali ulogu favorita i da smo zasluženo odbranili trofej u Kupu. Mogu da budem zadovoljan i partijom, jer, kako sam naglasio i na presu, ove dvije ekipe su posljednju utakmicu odigrale u novembru, što predstavlja veliku pauzu bez adekvatnih utakmica i zahtjevnijih protivnika. Sama borba za trofej je dovoljno veliki stres i s tim u vezi rekao bih da smo se večeras mnogo bolje snašli, da smo jako ubedljivo savladali ekipu Budućnosti, da realno to nije objektivno stanje stvari u ovom trenutku i da nas sigurno u plej ofu očekuje novi test” zadovoljan je trener Budve, Miloš Marković.

Aktuelni šampion Crne Gore sigurno je ušao u meč, rano stekao veliku prednost i dobio prvi set prilično ubjedljivo 25:17.

Odličan start ekipe Miloša Markovića i u drugom setu, povela je 4:1, ali je uslijedio odgovor Podgoričana, koji su, uprkos naporima konstantno jurili zaostatak. Prilazili su na 2 poena minusa u više navrata, ali su u ključnim momentima pravili greške a i igrači Budve su uvijek imala odgovor. Na kraju dobili drugi set, koji je bio i najneizvjesniji, rezultatom 25:21.

Četiri uvodna poena trećeg seta osvojili su igrači Budve, što je navelo trenera Budućnosti Miljana Boškovića na rani tajm-aut, kojim je prekinuta serija šampiona Crne Gore. Ipak, samo nakratko, jer je prednost Budve konstanto rasla, do maksimalnih plus 12. Rezultatom 25:14 Budva je zaključila finale u Igalu i peti put u istoriji osvojila Kup Crne Gore.

Budućnost Volley, za razliku od prošlogodišnjeg finala, u kom je pobjednika odlučio zlatni set, nije uspjela da na pravi način zaprijeti velikom rivalu.

“Teška utakmica za nas. S obzirom na to da je u ligaškom dijelu bilo 1:1, a u Budvi smo pokazali da vrijedimo, protiv tima koji se spremao za eurokupove. U finalu nas je velika želja “pojela”. Veoma je teško igrati odbojku bez dobrog prijema i to nas je koštalo. Nadam se da ćemo se vratiti i fokusirati na sljedeće utakmice u finalu plej-ofa. Ekipi Budve bih, svakako, čestitao i ponavljam, nadam se da ćemo u završnici lige pokazati da vrijedimo ” kazao je trener Budućnost Volley-a, Miljan Bošković.

Najefikasniji u finalnoj utakmici bio je Aleksandar Gmitrović sa 18 poena, koji je proglašen i za najkorisnijeg igrača finala. Nagradu  mu je uručio član Upravnog odbora OSCG, Nikola Kažić.

“Prije svega želim da čestitam ekipi i saigračima na stvarno izvanrednoj utakmici. Za ovo smo se spremali puna tri mjeseca i tempirali smo formu za ovaj Kup. Odigrali smo maksimalno angažovano u svim segmentima igre, nijesmo dozvolili ekipi Budućnosti da se razigra i mislim da je to presudilo na kraju, naša koncentracija od starta i mnogo sam srećan zbog toga. Ovo je samo prva utakmica, prvo poluvrijeme. Za sedam dana počinje finale plej ofa. Ambicije su nam iste, idemo po titulu, da odbranimo duplu krunu. Što se tiče MVP nagrade, naravno da mi prija ali mi ne znači toliko koliko ekipni uspjeh. Ekipa je na prvom mjestu. Danas sam to bio ja, sjutra će neko drugi biti MVP” istakao je najefikasniji igrač finala Aleksanar Gmitrović

Pehar namijenjen pobjedniku Kupa Crne Gore za sezonu 2022/23, ekipi Budve, uručio je predsjednik OSCG, Cvetko Pajković.

Zlatna odličja igračima i stručnom štabu OK Budva dodijelili su član Upravnog odbora OSCG, Nikola Kažić i predsjednik trenerske organizacije OSCG, Veselin Vuković.

Medalje i plaketu finalistima uručili su generalni sekretar OSCG, Ivan Bošković i predsjednik trenerske organizacije OSCG, Veselin Vuković.

Bojan Strugar bio je najefikasniji igrač Budućnost Volley-a sa 13 osvojienih poena.

“Teško je govoriti. Vjerujte mi da nisam očekivao ovakav rezultat na kraju. Moram priznati da smo ušli sa velikom željom, ali da li smo mi izgoreli u toj želji ne mogu sada da donesem zaključak. Priznajem da je utakmica bukvalno prošla pored nas. Previše je grešaka bilo, kako na prijemu, tako i na drugim elementima. Čestitam ekipi Budve na zasluženoj pobjedi. Očekivao sam da ćemo da pružimo veći otpor, ali jednostavno danas se nije dalo” kazao je prvi poenter Budućnosti u finalu Bojan Strugar.

Medalje službenim licima, prvoj sudiji Sonji Simonovskoj, drugom sudiji Slobodanu Kovačeviću i supervizoru Saši Ivanoviću uručio je komesar takmičenja OSCG, Miloš Jovanović.

Budva – Budućnost Volley 3:0 (25:17, 25:21, 25:14)

Herceg Novi – SC “Igalo”. Gledalaca:180, Sudije: Sonja Simonovska i Slobodan Kovaćević.

Budva: Jelić 8, Miljanić, Lečić, MIlenković, Rađenović, Gmitrović 18, Hadžisalihović 6, Krivokapić (libero), Oković 3, Ćinćur 9,  Fazlić 5, Toman (libero), Bjeljac 2. Trener: Miloš Marković.

Budućnost volley: Dubak 1, Pavićević, Mašković, Silajdžić 4, N. Radović 6, Radević 2, Božović , Perunović , Vlahović (libero), Strugar 13, Čirić 4, B. Radović 2. Trener: Miljan Bošković.