SenioriSeniorke

Odbojkaši i odbojkašice Crne Gore saznali protivnike za kvalifikacije za Euro Volej 2023

Evropska odbojkaška Konfederacija (CEV) objavila je danas sastave grupa za kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2023.godine za seniore i seniorke.

Odbojkaši Crne Gore igraće u grupi D protiv selekcija Portugala, Luksemburga i Islanda.

Plasman na Euro Volej 2023 odbojkaša izboriće sve prvoplasirane selekcije iz sedam kvalifikacionih grupa, kao i 5 najbolje drugoplasiranih reprezentacija iz svih kvalifikacionih grupa, a rezultati sa poslednjeplasiranim selekcijama iz grupa biće brisani.

Odbojkašice Crne Gore igraće u grupi B protiv selekcija Češke, Finske i Islanda.

Plasman na Euro Volej 2023 odbojkašica izboriće prvoplasirane i drugoplasirane selekcije iz svih šest kvalifikacionih grupa.

Raspored utakmica – ODBOJKAŠI:

1.kolo: 03.avgust 2022.godine

Luksemburg – CRNA GORA

Portugal – Island

2.kolo: 06/07.avgust 2022.godine

CRNA GORA – Portugal

Island – Luksemburg

3.kolo: 10.avgust 2022.godine

CRNA GORA – Island

Portugal – Luksemburg

4.kolo: 13/14.avgust 2022.godine

Island – CRNA GORA

Luksemburg – Portugal

5.kolo: 17.avgust 2022.godine

Portugal – CRNA GORA

Luksemburg – Island

6.kolo: 20/21.avgust 2022.godine

CRNA GORA – Luksemburg

Island – Portugal

 

Raspored utakmica – ODBOJKAŠICE:

1.kolo: 20/21.avgust 2022.godine

CRNA GORA – Finska

Češka – Island

2.kolo: 24.avgust 2022.godine

Island – CRNA GORA

Finska – Češka

3.kolo: 27/28.avgust 2022.godine

Češka – CRNA GORA

Finska – Island

4.kolo: 03/04.septembar 2022.godine

CRNA GORA – Češka

Island – Finska

5.kolo: 07.septembar 2022.godine

CRNA GORA – Island

Češka – Finska

6.kolo: 10/11.septembar 2022.godine

Finska – CRNA GORA

Island – Češka

 

KVALIFIKACIONE GRUPE:

ODBOJKAŠI:

GRUPA A: Turska, Azerbejdžan, Danska

GRUPA B: Finska, Letonija, Austrija

GRUPA C: Belgija, Estonija, Izrael, Farska Ostrva

GRUPA D: Portugal, CRNA GORA, Luksemburg, Island

GRUPA E: Hrvatska, Grčka, Norveška, Kipar

GRUPA F: Slovačka, Španija, Mađarska, Gruzija

GRUPA G: Rumunija, Švajcarska, Bosna i Hercegovina, Albanija

ODBOJKAŠICE:

GRUPA A: Hrvatska, Izrael, Rumunija, Farska Ostrva

GRUPA B: Češka, Finska, CRNA GORA, Island

GRUPA C: Ukrajina, Mađarska, Portugal, Kipar

GRUPA D: Slovenija, Austrija, Azerbejdžan, Gruzija

GRUPA E: Slovačka, Španija, Danska, Letonija

GRUPA F: Grčka, Bosna i Hercegovina, Norveška, Švajcarska

Povezani članci

524 Origin Time-out

524 Origin Time-out


cloudflare-nginx
| 524 Origin Time-out

524 Origin Time-out


cloudflare-nginx
| 524 Origin Time-out

524 Origin Time-out


cloudflare-nginx
Back to top button