Kvalifikacije za EP (odbojkašice)SeniorkeSlajdertiker

Odbojkašice izgubile od Slovenije

Odbojkašice Crne Gore poražene su danas od Slovenije u svom poslednjem duelu na turniru u Kosladi rezultatom 0:3 (13:25, 23:25, 21:25). Naša reprezentacija ima skor od jedne pobjede i dva poraza. Drugi duel danas igraće Češka i Španija.

Utakmicu je počela ista postava kao i prethodna dva dana: Milivojević, Perović, Bokan, Ivanović, Otašević, Milović i Cenović.

U prvom setu Slovenke su startovale bolje i na prvom tehničkom tajm autu povele sa 8:4, prije svega zahvaljujući dobrom servisu i bloku. Slovenija je nakon tajm auta nastavila u dobrom ritmu, ali i naše igračice su igrale u “grču”, pa je rezultat bio u jednom trenutku 16:8 za Sloveniju. Naša ekipa u prvom setu nije mogla da dođe do svoje igre, a Slovenke su ovu dionicu lako privele kraju (25:13)i povele 1:0. Šansu sa klupe u ovom setu je dobila Andrea Laković.

U drugom setu bolji početak naše reprezentacije, vođstvo 5:2, međutim Slovenke su se brzo rezultatski vratile i izjednačile na 5:5. U drugom setu je Milačić zamijenio korektorke – umjesto Perović u igru je ušla Hadžisalihović. Mnogo oscilacija u igri naše reprezentacije zbog čega je i Slovenija povela 8:6 na prvom tehničkom tajm autu. Nakon tajm auta Slovenke su nastavile u svom ritmu, dok naša reprezentacija i dalje nije uspjela da se “probudi”, pa Slovenija nastavila da uvećava prednost (10:6). Slaba igra, a pogotovo slab servis naše reprezentacije tokom drugog seta i Slovenija je imala prednost 16:11 na drugom tehničkom tajm autu. Naša reprezentacija je popravila igru posle drugog tehničkog tajm auta i vratila se u igru za drugi set (20:20). Slovenke su povele 22:24 i iskoristile drugu set loptu preko “sredine” i napada srednjeg blokera Kaučič. U ovom setu je na servisu ulazila i Tamara Kovačević.

Treći set je počela ista postava kao i drugi, sa korektorkom Hadžisalihović. Na prvom tehničkom tajm autu u trećem setu Crna Gora je prvi put imala vođstvo na tehničkom tajm autu (8:7). Međutim, nakon nekoliko neiskorišćenih prilika iz kontri i par grešaka, Slovenija je preokrenula rezultat i povela (9:12). Naša reprezentacija nije više bila na nivou sa početka seta i ubrzo se pošlo na drugi tehnički tajm aut sa rezultatom 11:16 za Sloveniju. Slovenija je napadima kroz sredinu za državala stečenu prednost i nastavila put ka pobjedi. Međutim, naša reprezentacija je opet priprijetila (17:19), međutim uz mnogo servis grešaka, naše reprezentativke više od toga nisu mogle.

Vladimir Milačić: Odigrali smo najgoru utakmicu od kada smo u ovom sastavu. Ne želim da umanjujem potpuno zasluženu pobjedu Slovenije, ali mi nismo ličili na sebe i odigrali po meni najgoru partiju do sada u kvalifikacijama. Sada će biti teško u borbi za drugu poziciju, ali ćemo dati sve od sebe da popravimo igru za turnir u Češkoj. Želim Sloveniji da čestitam potpuno zasluženu pobjedu.

Tatjana Bokan: Razočarana sam jer sam smatrala da možemo da igramo sa Slovenijom, pa i da ih pobijedimo. Tokom cijelog meča naše igračice su bile u nekom grču, nije mi jasno zbog čega jer prije turnira nismo imale nikakav rezultatski imperativ, već smo došle da odigramo što je bolje moguće. Problem je i što većina naših igračica igra u domaćem prvenstvu i nisu navikle na ovakvu vrstu takmičarskog pritiska. Propuštena je prva šansa, jer Slovenke nisu odigrale ništa spektakularno, već smo mi našom igrom u “grču” i početničkim greškama dozvolili protivniku da dođe do ovako lake pobjede. Pokušaćemo da se još bolje pripremimo za turnir u Češkoj i da pokušamo da tamo napravimo podvig i savladamo Slovenke i nadamo se njihovom kiksu.

CRNA GORA – Slovenija 0:3 (13:25, 23:25, 21:25)

Dvorana: Polideportivo El Plantio Koslada, Madrid. Sudije: Vagni (Italija) i Azevedo (Portugal).