CEVEvropsko prvenstvoSeniorke

ODBOJKAŠICE Polufinala i finale EP 2019 u Ankari

Evropska odbojkaška konfederacija, CEV, saopštila je da će se XXXI EP 2019. u konkurenciji odbojkašica odigrati od 23. avgusta do 8. septembra u Turskoj, Poljskoj, Mađarskoj i Češkoj. Odbojkašice će utakmice u A grupi odigrati u Ankari u Turskoj, u B grupi u Poljskoj (mjesta će naknadno biti određena), u C grupi u Budimpešti u Mađarskoj i u D grupi u Bratislavi u Slovačkoj.

Na prvenstvu će igrati 24 reprezentacije, a direktan plasman, pored Turske, Poljske, Mađarske i Slovačke, organizatora, izborili su Srbija, Holandija, Azerbejdžan, Italija, Rusija, Bjelorusija, Njemačka i Bugarska.
CEV je saopštio da će plasman u osminu finala izboriti po 4 selekcije iz svake grupe, kao i da će u osmini finala igrati selekcije iz A i C grupe (A 1 – C 4, A 2 – C 3, C 1 – A 4, C 2 – A 3), odnosno B i D grupe (B 1 – D 4, B 2 – D 3, D 1 – B 4, D 2 – B 3).
Sve selekcije organizatori (Turska, Poljska, Mađarska i Slovačka) ukoliko se plasiraju u osminu finala igraće kod kuće, bez obzira na poziciju koju su zauzeli.
U slučaju da u osmini finala treba da se sastanu dva organizatora, na primer A 1 – C 4, doći će do promjene para osmine finala i zamijene mjesta, pa će se u osmini finala sastati C 4 (organizator) – A 2 i A 1 (organizator) – C 3.
Četvrtfinalni mečevi će se odigrati u Turskoj i Poljskoj, s tim da će pobjednici osmine finala iz Mađarske otputovati u Tursku, a iz Slovačke u Poljsku.
Polufinalne utakmice, kao i meč za treće mjesto i finale, odigraće se u Ankari, u Turskoj.
U kvalifikacijama, 24 reprezentacije su podijeljene u 6 grupa, a plasman na EP izboriće po dvije selekcije iz svake grupe.
SENIORKE – XXXI EP 2019. – KVALIFIKACIJE:
A GRUPA: BELGIJA, IZRAEL, SLOVENIJA, ISLAND
B GRUPA: HRVATSKA, ŠVAJCARSKA, AUSTRIJA, ALBANIJA
C GRUPA: UKRAJINA, CRNA GORA, GRČKA, NORVEŠKA
D GRUPA: FRANCUSKA, PORTUGALIJA, GRUZIJA, DANSKA
E GRUPA: SLOVAČKA, FINSKA, ESTONIJA, ŠVEDSKA
F GRUPA: RUMUNIJA, ŠPANIJA, LETONIJA, BOSNA I HERCEGOVINA
Određeni su i termini odigravanja utakmica:

1.kolo

 15.avgust: Grčka – Crna Gora (20:30h po lokalnom vremenu, N. IONIA MAGNISIAS)

2.kolo

19.avgust: Crna Gora – Ukrajina (17h, SC “Topolica”, BAR)

3.kolo

22.avgust: Crna Gora – Norveška (20:15h, SC “Topolica”, BAR)

4.kolo

25.avgust: Norveška – Crna Gora (18h po lokalnom vremenu, GAMLE FREDRIKSTAD)

5.kolo

5. ili 6.januar 2019: Ukrajina – Crna Gora (satnica će biti naknadno određena)

6.kolo

09.januar 2019: Crna Gora – Grčka (satnica će biti naknadno određena)

Povezani članci

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Do penis pumps works|natural safe appetite suppressants that work|
Back to top button