Evropska liga (ž)ReprezentacijaSeniorkeSlike

Odbojkašice sigurne na startu Srebrne lige

Sljedeći izazov Crnu Goru očekuje u srijedu, 31. maja, kada će gostovati Portugalu uz direktan prenos na TV Arena Sport 2 kanalu (16h po našem vremenu)

Odbojkašice Crne Gore ostvarile su ubjedljivu pobjedu protiv Farskih Ostrva rezultatom 3:0 (9:25, 7:25, 20:25) na otvaranju CEV Srebrne lige 2023.

Ulogu favorita protiv domaćina, selekcija Crne Gore opravdala je za sat vremena i osvojila maksimalna tri boda, čime je zauzela lidersku poziciju u grupi B.

“Odigrali smo jednu stabilnu, pristojnu utakmicu. Mislim da smo uspjeli dio taktike da sakrijemo što se tiče utakmice u Portugalu, opet da nam rezultat ne izostaje. Ovo je samo prvi korak, imamo još pet koraka do finalnog turnira. Putujemo za Portugal i nadamo se da ćemo uspjeti da izvučemo povoljan rezultat koji bi nam puno značio za dalji tok takmičenja. Čestitam svim igračicama, pokazali smo veoma stabilnu igru, ali svakim danom moramo sve bolje i nadamo se da ćemo doći do našeg krajnjeg cilja”, zadovoljan je bio selektor Milorad Krunić.

Apsolutnu dominaciju izabranice Milorada Krunića pokazale su u prva dva seta. “Crvene” su meč otvorile serijom 3:0, nakon čega su bile nezaustavljive i stekle veliku prednost i prepustile svega devet poena u prvom setu selekciji Farskih Ostrva. Još ubjedljivije seniorke Crne Gore igrale su u drugom setu. Domaća selekcija nije imala rješenje za Crnogorke i u drugom periodu igre naše dame dozvolile su im samo sedam poena. U trećem setu, bolje su krenule odbojkašice Farskih Ostrva (5:2), ali je sredinom seta Crna Gora preokrenula rezultat u svoju korist (10:8) i do kraja istog zadržala prednost (25:20) za maksimalnu pobjedu.

“Čestitala bih svojim djevojkama na ubjedljivoj pobjedi, na osvojena tri boda. Opravdali smo ulogu favorita što se i očekivalo. Sljedeća utakmica nam je protiv Portugala i pokazaćemo se u što boljem svijetlu”, kazala je Nevena Vukčević.

U našem timu najefikasnija je bila Danijela Džaković sa 15 osvojenih poena (od čega 13 iz napada), pratile su je Dijana Vuković, Nevena Vukčević i Mina Dragović sa 10 poena, kao i Saška Đurović sa devet upisanih poena.

Drugi meč u našoj grupi igra se u nedjelju, kada će Portugal ugostiti Gruziju.

Sljedeći izazov Crnu Goru očekuje u srijedu, 31. maja, kada će gostovati Portugalu od 16 časova uz direktan prenos na TV Arena Sport 2 kanalu.

Farska Ostrva – Crna Gora 0:3 (9:25, 7:25, 20:25)

TORŠAVN – Sportska hala “Toršavn”. Sudije: Hagstrom (Švedska), De Bar (Holandija). Poeni iz napada: Farska Ostrva 16, Crna Gora 42. Poeni iz bloka: Farska Ostrva 5, Crna Gora 12. Poeni iz servisa: Crna Gora 5. Greške: Farska Ostrva 16, Crna Gora 15.

FARSKA OSTRVA: Kristijansdotir 3, Simonsen, Tavsen (libero), Buadotir, Am. Niklasen, Jakobsen, G. Joensen, Arnholdsdotir 3, Samson 1, An. Niklasen, J. Joensen (libero), Purkhus 9, Mor 2, Gutesen 3,

CRNA GORA: Đurović 9, Tvrdišić 1, Cenović (libero), Šušić 2, Labović (libero), Vuković 10, Džaković 15, Petranović 2, Čakar, Tuševljak, Vukčević 10, Budrak, Dragović 10.