Liga šampiona

Odlučio zlatni set: Peruđa pokazala šampionski gen

Dozvolila je sebi Peruđa luksuz da izgubi prvi meč četvrtfinala Lige šampiona od Modene u gostima sa 3:0, ali su izabranici Vitala Hejnena u revanšu pokazali šampionski gen – revanširali su se istim rezultatom, a onda dobili i zlatni set i izborili plasman u polufinale – (25:23, 25:18, 25:21, 15:5) . Bila je to rapsodija ekipe koja juri prvi trofej u Ligi šampiona – sjajan prijem, fenomenalan blok i izuzetno raspoloženi Vilfredo Leon, koji je i prilikom servisa i prilikom smeča bio nerješiva enigma za četvorostrukog evropskog prvaka i na kraju osvojio 24 poena. Ekipa Andree Đanija nijednog trenutka nije bila ravnopravna, u zlatnom setu praktično nije ni postojala na terenu, a s druge strane mreže servisima je “terorisao” Ukrajinac Oleh Plotnjitski, koji je odservirao tri uzastopna asa i susret završio sa 17 poena.

Ostali mečevi i u muškoj i u ženskoj konkurenciji igraju se u srijedu i četvrtak, 3. i 4. marta.