Novosti

Pari volej osvojio CEV kup, Fenerbahčeu Čelendž kup

Pari volej pobjednik je ovogodišnjeg CEV kupa – rival Budvanske rivijere u grupnoj fazi Lige šampiona je u finalu bio bolji od ruske Gubernije. Tim iz Njižnji Novgoroda je u prvom meču slavio 3:0, dok je Pari volej u revanšu pobijedio 3:1 (25:23, 23:25, 25:21, 25:19), a onda je dobio i zlatni set sa 15:11.

Za Pari volej je ovo drugi trijumf u ovom takmičenju, koje je francuski tim osvojio i 2000. godine.

Primač Marko Ivović sa 28 i korektor Mori Sidibe sa 25 poena bili su najbolji u domaćem timu, dok gostima nije pomogao učinak Nikolaja Pavlova sa 35 poena. Budvanin Miloš Nikić upisao je osam poena (43 posto idealnog prijema, 39 posto realizacije u napadu) za ruski tim.

Čelendž kup osvojio je turski Fenerbahče, koji je u revanšu finala u Istanbulu, pred 6.500 gledalaca u dvorani “Burhan Felek”, savladao italijansku Latinu 3:0 (25:22, 25:19, 25:17), za 75 minuta igre. Latina je u prvom meču slavila 3:2.

Domaćina je do trofeja predvodio Ivan Miljković sa 19 poena (samo dvije servis greške, 60 posto realizacije napada), pa je dobio i nagradu za MVP finala. U poraženom timu istakao se Saša Starović, bivši korektor Budućnosti, sa 16 poena.