NovostiReprezentacijaU17 (Ž)

Pionirke poražene od Srbije na startu kvalifikacija za EP

Pionirke Crne Gore savladane su, u prvom meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2017 koje se održavaju u Beogradu, od domaćina, selekcije Srbije rezultatom 1:3 (13:25, 25:22, 19:25, 9:25).

“Nakon izgubljenog prvog seta, koji smo odigrali stegnuto i u grču, u drugom smo odigrali puno hrabrije i sa više samopouzdanja i taj set nakon velike borbe riješili u svoju korist. Treći set je bio sličan drugom, ali nažalost pred kraj seta ekipa Srbije je uz pomoć pune dvorane uspjela da riješi u svoju korist. Četvrti set je od početka krenuo loše po nas i nažalost nismo uspjeli da dođemo do boda koji bi puno značio za ovu ekipu. Sjutra nas očekuje duel protiv Bjelorusije koja je danas savladala Mađarsku 3:1, nadam se da ćemo sjutra odigrati kao danas što smo igrali u drugom i trećem setu i uspjeti da zabilježimo prve bodove.” – kazao je selektor Nikola Masoničić.

U petak, drugog dana turnira od 16,30 časova , našu reprezentaciju očekuje meč protiv Bjelorusije. Utakmicu možete pratiti uživo OVDJE.

STATISTIKU sa meča možete pogledati ovdje.

Srbija – Crna Gora 3:1 (25:13, 22:25, 25:19, 25:9)

Dvorana: SC Vizura Zemun. Gledalaca: 550. Sudije: ENKERLI Philippe (Švajcarska) i MARSCHNER Roman (Češka).

CRNA GORA:  Tvrdišić, Kostić, Pepđonović, Roganović, Đonović, Labović, Vukoslavčević, Šušić, Krkalović, Vučević, Čakar. Trener: Nikola Masoničić.

Srbija: Tisma, Stojanović, Rakočević, Drobnjak, Savićević, Mićunović, Nedeljković, Cvetković, Medved, Isailović, Sajić, Ćirković. Trener: Željko Šćepanović.