Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Kvalifikacije za EP (odbojkaši)ReprezentacijaSeniori

Pobjeda protiv BiH u trening meču, u subotu od 18 časova zvanična utakmica

Naši reprezentativci pozivaju navijače da dođu u što većem broju, jer će i utakmice kvalifikacija igrati u Kolašinu

Puno je razloga da poslije skoro mjesec dana priprema i prve kontrolne utakmice selektor seniorske reprezentacije Crne Gore Ivan Joksimović bude zadovoljan. Osim što su njegovi izabranici savladali Bosnu i Hercegovinu, naš selektor može da bude zadovoljan prije svega atmosferom i zalaganjem. A to je, u stvari, i preduslov dobrog rezultata. Slična partija od naših igrača očekuje se i u subotu, kada se igra zvaničan susret između istih selekcija, takođe u Kolašinu, sa početkom od 18 časova.

“Dobro se osjećamo, postižemo polako punu formu. Zadovoljni smo uslovima, za sada se Kolašin pokazao kao izvrstan domaćin. Smatram da je i ova prva pobjeda u prijateljskoj utakmici sa Bosnom i Hercegovinom pokazatelj da smo na dobrom putu, da prevazilazimo inicijalne poteškoće sa odsustvom povrijeđenih igrača. Energija u ekipi je dobra, bilo bi lijepo da nastavimo u ovom ritmu i pokažemo sta možemo na evropskoj sceni. Radi se jako, ali to je jedini način koji vodi do rezultata. Ono što možemo da obećamo je da ćemo, kao i uvijek, dati sve od sebe”, ističe Luka Babić, jedan od najboljih igrača protiv BiH.

U meču koji je imao karakter treninga, Crna Gora je savladala BiH sa 3:1 (25:18, 23:25, 25:18, 25:16).

U dobrom dijelu prvog seta viđena je rezultatska klackalice, ali kada se Crna Gora odlijepila na 15:12, za protivnika nije bilo povratka. Blistala je čitava prva postava, ton igri je davao tehničar Rajko Strugar, Marko Bojić pokazao koliko će nam značiti njegov povratak u reprezentaciju, a Luka Babić bio sjajan u bloku i opravdao potpuno povjerenje selektora. Sjajni su bili i naš nezaustavljivi korektor Aleksandar Minić, srednji bloker Blažo Milić, libero Nikola Lakčević i primač servisa Ivan Zvicer. U prvom setu za seniorsku reprezentaciju debitovao je mladi Rastko Milenković, a od četiri njegova uzastopna servisa naša selekcija je uzela tri poena i povela nedostižnih 23:16.

“Osjećaj je odličan! Nakon Evropskog prvenstva za mlađe seniore, doći i igrati za seniorsku selekciju i biti dio reprezentacije u kvalifikacijama, zaista je odličan osjećaj. Danas smo igrali trening utakmicu protiv Bosne i Hercegovine, uoči kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Imali smo kvalitetnog protivnika s druge strane, a mislim da ćemo naš maksimum pokazati u kvalifikacijama”, kazao je Rastko Milenković.

U drugom setu BiH je povela 4:0, naši igrači preokrenuli na 9:8, a u finišu seta selektor Joksimović je napravio dvostruku izmjenu, pa su u igru nakratko ušli Bojan Strugar i ponovo Rastko Milenković. BiH je došla sa dva uzastopna poena na samom kraju i uzela taj set.

U trećem setu od početka je zaigrao Bojan Strugar i čitav taj period odigrao sjajno, a prvi put ušao je Jovan Delić i pokazao veliku želju. Crna Gora je povela 15:11, a naš selektor nastavio da dozira opterećenje, pa je umjesto Marka Bojića zaigrao njegov brat Slobodan, a zbog servisa je ušao i Milenković. Dileme nije bilo, naša selekcija dobila je set 25:18.

Od početka četvrtog seta na poziciji tehničara zaigrao je Milenković, a na mjestu srednjeg blokera Matija Ćinćur. Upravo efektan prvi tempo njih dvojice nagrađen je velikim aplauzom, a naša selekcija se rezultatski odvojila na četiri poena (7:3). Šansu su dobili i ostali naši igrači: Benjamin Hadžisalihović, Đorđe Jovović, Stefan Radević i Srđan Petrović, a vođstvo Crne Gore raslo je do konačnih 25:16, za pobjedu od 3:1.

Nakon toga odigran je još jedan set, u kojem su takođe igrali naši najmlađi reprezentativci, a BiH je taj dio igre dobila 15:11.

Crna Gora – BiH 3:1

(25:18, 23:25, 25:18, 25:16)

Crna Gora: Petrović, Minić 7, Ćinćur 3, Babić 11, Zvicer 12, R. Strugar 3, Milenković 2, Hadžisalihović 2, Lakčević (libero), M. Bojić 13, S. Bojić 2, Delić 6, Milić 7, B. Strugar 13,  Jovović 3, Radević (libero).

BiH: Vidović, Gajić 5, Ivić 1, Fazlić 7, Hukićević 18, Popović 10, Osmanović 15, Ivić, Janković 5, Mehić 8.