Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Evropsko prvenstvoEvropsko prvenstvo 2021ReprezentacijaSenioriSlike

Poraz od Bjelorusije na oproštaju

I ovog puta naši igrači imali su šansu da osvoje bar jedan set, ali su ih greške u odlučujućim trenucima skupo koštale, identično kao na prethodnim utakmicama

Od Evropskog prvenstva u Ostravi, Crna Gora se oprašta porazom od Bjelorusije (3:0), u posljednjem kolu B grupe, po mnogima najteže na EuroVolley-u. I ovog puta naši igrači imali su šansu da osvoje bar jedan set, ali su ih greške u odlučujućim trenucima skupo koštale, identično kao na prethodnim utakmicama.

Evo šta o utakmici sa Bjelorusijom i nastupu Crne Gore kaže naš iskusni korektor Miloš Ćulafić:

U startnoj postavi Crne Gore protiv Bjelorusije došlo je do jedne promjene – umjesto kapitena Vojina Ćaćića , na njegovoj poziciji primača servisa zaigrao je mladi Ivan Zvicer. Na ostalim pozicijama bili su: tehničar Rajko Strugar, korektor Miloš Ćulafić, primač servisa Marko Vukašinović, srednji blokeri Blažo Milić i Ivan Ječmenica i libero Nikola Lakčević. U sastavu je bio i Luka Babić, koji je jutros na treningu povrijedio prst, ali je intervencijom fizioterapeuta Vladimira Dragojevića problem ekspresno riješen.

Bjelorusiji je meč protiv Crne Gore bio izuzetno značajan, jer  je našeg rivala pobjeda ostavljala u borbi za osminu finala. To kao da je sputalo protivnički tim, a naš je sjajno počeo utakmicu. Smečevima Miloša Ćulafića i Marka Vukašinovića, te blokom Blaža Milića, naša reprezentacija je povela 5:1, a selektor Bjelorusije Viktar Bakša zatražio tajm-aut. Poslije toga uglavnom se igralo poen za poen, a blistao je upravo Zvicer, sa tri poena iz smeča, uz sjajnu igru u odbrani (uz standardno odličnog Nikolu Lakčevića u tom segmentu)… Greškom Bjelorusa, momci u bijelim dresovima stekli su i pet poena viška (12:7), ali je protivnik smanjio na 13:11, pa je i naš selektor Veljko Bašić posegao za odmorom. Bjelorusija je, međutim, izjednačila na 14:14, ali je blokom Rajka Strugara, pa zatim i Ivana Ječmenice, Bašićeva četa opet stekla tri poena viška (18:15). Dva odlična trojna bloka Bjelorusije vratila su rezultatsku neizvjesnost, jer je našem timu ostao samo poen prednosti (21:20), pa je Bašić ponovo posegao za tajm-autom. Ali, dva asa Miskeviča dovela su Bjelorusiju u vođstvo (23:22). Činilo se da nam po ko zna koji put na ovom Evropskom prvenstvu praktično dobijeni set klizi iz ruku. Nažalost, potvrda toga je odmah stigla – Bjelorusi su stekli prvu set loptu i odmah je iskoristili (Strugar smečovao u aut)…

Prokockana prilika očigledno je ostala u glavama naših igrača početkom drugog seta, što je protivnik iskoristio i poveo 4:0. Bašić je reagovao, pa je Crna Gora preokrenula na 7:5, uzevši šest poena zaredom, od kojih pet na servis Strugara. Tajm-aut je uzeo Bakša, ali smo uskoro ponovo stekli tri poena prednosti (9:6). Opet je blistao Zvicer, na servisu i smeču. Ipak, Bjelorusi su izjednačila na 11:11, a potom smo im “pecanjem” poklonili poen za vođstvo. Ubrzo su poveli i 15:13, pa 17:14. Na 19:16 za Bjeloruse, Bašić je ponovo tražio tajm-aut. Blok Bjelorusije odradio je posao, naši potom loše napali i set je pri rezultatu 21:16 bio praktično prelomljen.

I početak trećeg seta pripao je Bjelorusima, koji su poveli 6:2. Bašić je u igru poslao još jednog mladića, Milutin Ćulafić je na poziciji korektora zamijenio Miloša Ćulafića. Bjelorusija je povećala razliku na 12:6, potom je ušao i naš treći mladić, Nemanja Peruničić, koji je zamijenio Zvicera na poziciji primača servisa. Povratka ya na[ tim, me]utim, nije bilo…

Primač servisa Marko Vukašinović je poslije utakmice rekao:

Bjelorusija – Crna Gora 3:0 (25:23, 25:21, 25:12)

Ostrava – “Ostravar arena”. Gledalaca: 67. Sudije: Igor Porvaznik (Portugal), Rikardo Fereira (Portugal).

Bjelorusija: Lazuka (libero), Babkevič 4, Masko 9, Burau 8, Pranjko 3, Tcjuškevič 1, Miskevič 15, Škredau 3, Panasenka 1, Budzjuhin (libero), Kuraš 1, Marozau 1, Davujskiba 12.

Crna Gora: Minić, Babić, Zvicer 12, Strugar 3, Ćaćić, Lakčević (libero), Ćinćur (libero), Milić 4, Vukašinović 11, Ječmenica 5, Ćulafić 5, Peruničić 1, Pavićević 1, Dubak.