Kvalifikacije za EP (odbojkaši)ReprezentacijaSlike

Rutinska pobjeda nad Gruzijom, u nedjelju derbi sa Grčkom

Meč posljednjeg dana turnira između Crne Gore i Grčke, u nedjelju od 20 časova, odrediće pobjednika grupe F kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a obje selekcije već su izborile vizu za EuroVolley. Grčka je u subotu savladala Azerbejdžan sa 3:0, a Crna Gora istim rezultatom je porazila Gruziju.

Kao i u meču u Tbilisiju, na prvom turniru, naša reprezentacija protiv Gruzije je zaigrala u potpuno podmlađenom sastavu, pa su prvu postavu činili Miloš Kosović, Luka Babić, Nikola Radonić, Bojan Strugar, Milutin Pavićević, libero Ivan Vlahović, a od iskusnijih je tu bio Ivan Ječmenica. Naši su bili od starta raspucani, poveli 5:1 u prvom setu i razliku uvećavali. Bojan Strugar je osvojio pet poena u prvom setu, a Miloš Kosović i Milutin Pavićević po četiri.

U drugom setu Gruzija je pružila neuporedivo jači otpor, vodila 9:8 i 11:10, pa je selektor Veljko Bašić zatražio tajm-aut. Rival je poveo i 12:10, a dva poena viška održavao je neko vrijeme, pa je Bašić ubacio Blaža Milića da pojača blok i to nam je donijelo izjednačenje na 17:17, a smeč Bojana Strugara i vođstvo od 19:18. Isti igrač potom je bio odličan u bloku, Milutin Pavićević sjajno smečovao (protivniku suđeno “pecanje”), a Strugar napravio novi blok. Za to vrijeme nepogrešiv na servisu bio je Miloš Kosović, pa je naš tim stekao četiri poena prednosti i prelomio set. Tačku je stavio Nikola Radonić asom.

U trećem setu nije bilo dileme, pa su naši momci rutinski priveli meč kraju. Najviše poena za naš tim ostvario je Bojan Strugar – 17, jedan manje upisao je Milutin Pavićević.

Gruzija – Crna Gora 0:3

(14:25, 20:25, 16:25)

Podgorica – Dvorana SC “Verde”. Igrano bez prisustva publike.

Sudije: Stojka (Rumunija), Ivanov (Bugarska).

Gruzija: Jobidze 7, Tevdoradze, Čolaria 3, D. Ćaćua 9, Gordadze 1, Heirabadi, Hvistani 1, O. Ćaćua, Zakaidze 4, Lobhanidze, Meladze 3, Nutsubidze.

Crna Gora: Minić, Kosović 10, Babić 9, Zvicer, R. Strugar, Ćaćić, Radonić 3, Lakčević, Bojić, Milić 3, B. Strugar 17, Ječmenica 2, Pavićević 16, Vlahović.