SenioriSeniorke

Seniori i seniorke dobili rivale za plasman na Euro Volley 2021

Evropska odbojkaška Konfederacija (CEV) objavila je danas sastav grupa za kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2021 u konkurenciji odbojkaša i odbojkašica.

Muška seniorska odbojkaška reprezentacija Crne Gore igraće u grupi F protiv selekcija Grčke, Azerbejdžana i Gruzije. 

Ženska seniorska odbojkaška reprezentacija Crne Gore igraće u grupi D protiv selekcija Slovačke, Finske i Kosova.

Kod odbojkaša plasman će ostvariti pobjednici sedam grupa, kao i pet najbolje drugoplasiranih selekcija, dok će se kod odbojkašica plasirati prve dvije selekcije iz svih kvalifikacionih grupa.

Kvalifikacije će se igrati tokom avgusta i septembra ove godine.

Poljska, Češka, Estonija i Finska kao domaćini prvenstva izborili su direktan plasman na Euro Volej 2021 za odbojkaše, a shodno rankingu na CEV rang listi plasman su izborile i selekcije Srbije, Slovenije, Francuske, Rusije, Italije, Ukrajine, Njemačke i Belgije.

Kod odbojkašica, direktan plasman ostvarile su Srbija, Bugarska, Hrvatska i Rumunija (domaćini Euro Voleja 2021 za odbojkašice), a shodno rankingu Turska, Italija, Poljska, Nizozemska, Njemačka, Rusija, Belgija i Azerbejdžan.

ODBOJKAŠI:

Grupa A: Nizozemska, Švedska, Hrvatska
Grupa B: Bugarska, Austrija, Izrael
Grupa C: Turska, Sjeverna Makedonija, Danska, Bosna i Hercegovina
Grupa D: Španija, Letonija, Moldavija, Kipar
Grupa E: Slovačka, Rumunija, Švajcarska, Austrija
Grupa F: Grčka, CRNA GORA, Azerbejdžan, Gruzija
Grupa G: Bjelorusija, Portugal, Norveška, Mađarska

RASPORED UTAKMICA ODBOJKAŠI:

1.kolo: 15-16.avgust 2020.godine

Azerbejdžan – CRNA GORA

2.kolo: 19.avgust 2020.godine

CRNA GORA – Grčka

3.kolo: 22-23.avgust 2020.godine

CRNA GORA – Gruzija

4.kolo: 29-30.avgust 2020.godine

Gruzija – CRNA GORA

5.kolo: 02.septembar 2020.godine

Grčka – CRNA GORA

6.kolo: 05-06.septembar 2020.godine

CRNA GORA – Azerbejdžan

ODBOJKAŠICE:

Grupa A: Bjelorusija, Švajcarska, Estonija
Grupa B: Ukrajina, Portugal, Gruzija, Švedska
Grupa C: Španija, Grčka, Austrija, Norveška
Grupa D: Slovačka, Finska, CRNA GORA, Kosovo
Grupa E: Mađarska, Francuska, Izrael, Danska
Grupa F: Slovenija, Češka, Bosna i Hercegovina, Letonija

RASPORED UTAKMICA ODBOJKAŠICE:

1.kolo: 15-16.avgust 2020.godine

CRNA GORA – Finska

2.kolo: 19.avgust 2020.godine

Kosovo – CRNA GORA

3.kolo: 22-23.avgust 2020.godine

Slovačka – CRNA GORA

4.kolo: 29-30.avgust 2020.godine

CRNA GORA – Slovačka

5.kolo: 02.septembar 2020.godine

CRNA GORA – Kosovo

6.kolo: 05-06.septembar 2020.godine

Finska – CRNA GORA

 

 

 

Povezani članci

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Booster testosterone naturellement|appetite suppressant strong|experience cbd edibles gummies
Back to top button