FIVB

Sjutra počinje Svjetsko prvenstvo za seniore

U Pres centru Nacionalnog stadiona u Varšavi danas je održana konferencija za novinare, kojoj su prisustvovali Aleksandar Boričić, predsjednik OS Srbije, potpredsjednik FIVB i predsjednik Kontrolnog komiteta SP u Poljskoj, Miroslav Pšedpelski, predsjednik Odbojkaške federacije Poljske, Igor Kolaković, selektor Srbije, Stefan Antiga, selektor Poljske, Dragan Stanković, kapiten Srbije i Mihal Vinjarski, kapiten Poljske.

Danas je održana generalna proba svečanog otvaranja, koje je na programu u subotu od 18,00 časova.

wroclaw 2

Utakmice A grupe igraće se u Vroclavu, a Srbija će u 2. kolu (02. septembra) igrati protiv Argentine (13,00), zatim u 3. kolu (04. septembra) protiv Australije (16,30), u 4. kolu (06. septembra) protiv Venecuele (16,30) i u poslednjem, 5. kolu (07. septembra) protiv Kameruna od 20,15 časova.

Po četiri reprezentacije iz sve četiri grupe nastaviće takmičenje u II fazi, gde će selekcije iz A i D grupe formirati E grupu, a selekcije iz B i C grupe F grupu.

wroclaw

SENIORI – XVIII SP 2014. (30. AVGUST – 21. SEPTEMBAR) – KATOVICE, LOĐ, VROCLAV, GDANJSK, BIDGOŠĆ, KRAKOV, VARŠAVA – POLJSKA – RASPORED:

A GRUPA – VROCLAV (Sentenijal – 10 000):

 

1. KOLO:

30. AVGUST – VARŠAVA (NACIONALNI FUDBALSKI STADION):

SRBIJA – POLJSKA                    20,15

31. AVGUST – VROCLAV:

ARGENTINA – VENECUELA        16,30

AUSTRALIJA – KAMERUN           20,15

 

2. KOLO – 02. SEPTEMBAR:

SRBIJA – ARGENTINA               13,00

VENECUELA – KAMERUN           16,30

POLJSKA – AUSTRALIJA      20,15

 

3. KOLO – 04. SEPTEMBAR:

SRBIJA – AUSTRALIJA               16,30

ARGENTINA – KAMERUN           13,00

POLJSKA – VENECUELA             20,15

 

4. KOLO – 06. SEPTEMBAR:

SRBIJA – VENECUELA                16,30

ARGENTINA – AUSTRALIJA        13,00

POLJSKA – KAMERUN                20,15

 

5. KOLO – 07. SEPTEMBAR:

SRBIJA – KAMERUN                  20,15

AUSTRALIJA – VENECUELA        13,00

POLJSKA – ARGENTINA             16,30

 

Plasman u E grupu II faze takmičenja izboriće četiri reprezentacije.

wroclaw 3

B GRUPA – KATOVICE (Spodek – 11 000):

1. KOLO – 01. SEPTEMBAR:

BRAZIL – NJEMAČKA13,00

FINSKA – KUBA            16,30

KOREJA – TUNIS           20,15

2. KOLO – 03. SEPTEMBAR:

NJEMAČKA – KUBA         13,00

FINSKA – KOREJA         16,30

BRAZIL – TUNIS            20,15

3. KOLO – 05. SEPTEMBAR:

KOREJA – KUBA            13,00

NJEMAČKA – TUNIS        16,30

BRAZIL – FINSKA          20,15

4. KOLO – 06. SEPTEMBAR:

KUBA – TUNIS              13,00

NJEMAČKA – FINSKA      16,30

BRAZIL – KOREJA         20,15

5. KOLO – 07. SEPTEMBAR:

FINSKA – TUNIS           13,00

NJEMAČKA – KOREJA     16,30

BRAZIL – KUBA             20,15

 

C GRUPA – GDANJSK (Ergo Arena – 12 000):

1. KOLO – 01. SEPTEMBAR:

RUSIJA – KANADA              13,00

BUGARSKA – MEKSIKO       16,30

KINA – EGIPAT                   20,15

2. KOLO – 03. SEPTEMBAR:

BUGARSKA – KANADA   13,00

KINA – MEKSIKO          16,30

RUSIJA – EGIPAT          20,15

3. KOLO – 05. SEPTEMBAR:

BUGARSKA – KINA        13,00

KANADA – EGIPAT        16,30

RUSIJA – MEKSIKO       20,15

4. KOLO – 06. SEPTEMBAR:

BUGARSKA – EGIPAT          13,00

KANADA – MEKSIKO           16,30

RUSIJA – KINA                    20,15

5. KOLO – 07. SEPTEMBAR:

MEKSIKO – EGIPAT       13,00

KINA – KANADA            16,30

RUSIJA – BUGARSKA    20,15

 

D GRUPA – KRAKOV (Krakov Arena – 15 000):

1. KOLO – 31. AVGUST:

ITALIJA – IRAN                         13,00

BELGIJA – SAD                         16,30

FRANCUSKA – PORTORIKO       20,15

2. KOLO – 02. SEPTEMBAR:

IRAN – SAD                        13,00

BELGIJA – PORTORIKO       16,30

ITALIJA – FRANCUSKA        20,15

3. KOLO – 04. SEPTEMBAR:

SAD – PORTORIKO       13,00

IRAN – FRANCUSKA      16,30

ITALIJA – BELGIJA        20,15

4. KOLO – 06. SEPTEMBAR:

FRANCUSKA – SAD       13,00

IRAN – BELGIJA            16,30

ITALIJA – PORTORIKO  20,15

05. KOLO – 07. SEPTEMBAR:

FRANCUSKA – BELGIJA       13,00

IRAN – PORTORIKO                  16,30

ITALIJA – SAD                    20,15

 

Plasman u II fazu takmičenja izboriće po četiri reprezentacije iz sve četiri grupe.

Utakmice E grupe (prve četiri selekcije iz A i D grupe) igraće se u Lođu i Bidgošću, dok će se mečevi F grupe (prve četiri selekcije iz B i C grupe) igrati u Katovicama i Vroclavu.

Utakmice u E i F grupi odigraće se 10. i 11. septembra i 13. i 14. septembra.

 

E GRUPA – LOĐ (Atlas Arena – 10 049) I BIDGOŠĆ (Lučnička – 8000) (A 1 – A 4, D 1 – D 4):

1. KOLO – 10. SEPTEMBAR:

LOĐ:

A 1 – D 3          16,30

A 2 – D 4          20,15

BIDGOŠĆ:

D 1 – A 3          16,30

D 2 – A 4          20,15

 

2. KOLO – 11. SEPTEMBAR:

LOĐ:

A 1 – D 4          16,30

A 2 – D 3          20,15

BIDGOŠĆ:

D 2 – A 3          16,30

D 1 – A 4          20,15

 

12. SEPTEMBAR – SLOBODAN DAN.

 

3. KOLO – 13. SEPTEMBAR:

LOĐ:

A 1 – D 2          16,30

D 1 – A 2          20,15

BIDGOŠĆ:

A 3 – D 4          16,30

D 3 – A 4          20,15

 

4. KOLO – 14. SEPTEMBAR:

LOĐ:

A 1 – D 1          16,30

A 2 – D 2          20,15

BIDGOŠĆ:

A 3 – D 3          16,30

A 4 – D 4          20,15

 

F GRUPA – KATOVICE (Spodek – 11 000) I VROCLAV (Sentenijal – 10 000) – (B 1 – B 4, C 1 – C 4):

1. KOLO – 10. SEPTEMBAR:

KATOVICE:

B 1 – C 3          16,30

B 2 – C 4          20,15

VROCLAV:

C 1 – B 3          16,30

C 2 – B 4          20,15

 

2. KOLO – 11. SEPTEMBAR:

KATOVICE:

B 1 – C 4          16,30

B 2 – C 3          20,15

VROCLAV:

C 2 – B 3          16,30

C 1 – B 4          20,15

 

12. SEPTEMBAR – SLOBODAN DAN.

 

3. KOLO – 13. SEPTEMBAR:

KATOVICE:

B 1 – C 2          16,30

C 1 – B 2          20,15

VROCLAV:

B 3 – C 4          16,30

C 3 – D 4          20,15

 

4. KOLO – 14. SEPTEMBAR:

KATOVICE:

B 1 – C 1          16,30

B 2 – C 2          20,15

VROCLAV:

B 3 – C 3          16,30

B 4 – C 4          20,15

 

Plasman u III rundu obezbediće po 3 selekcije iz obe grupe, koje će formirati 2 grupe sa po 3 selekcije. Pobednici grupa će se plasirati direktno u G i H grupu, dok će drugoplasirane i trećeplasirane selekcije žrebom biti svrstane u G i H grupu.

Mečevi u G i H grupi odigraće se od 16. – 18. septembra.

 

G GRUPA – KATOVICE (Spodek – 11 000) – (F 1, E 2/F 2, E 3/F 3):

1. KOLO – 16. SEPTEMBAR:

F 1 – E 2/F 2           20,15

 

2. KOLO – 17. SEPTEMBAR:

E 2/F 2 – E 3/F 3     20,15

 

3. KOLO – 18. SEPTEMBAR:

F 1 – E 3/F 3           20,15

 

H GRUPA – LOĐ (Atlas Arena – 10 049) – (E 1, E 2/F 2, E 3/F 3)

1. KOLO – 16. SEPTEMBAR:

E 1 – E 2/F 2           20,15

 

2. KOLO – 17. SEPTEMBAR:

E 2/F 2 – E 3/F 3     20,15

 

3. KOLO – 18. SEPTEMBAR:

E 1 – E 3/F 3           20,15

 

Po dve prvoplasirane selekcije će izboriti plasman u polufinale, dok će trećeplasirane reprezentacije igrati u meču za peto mesto. Utakmice će se igrati u dvorani Spodek u Katovicama 20. septembra (polufinalni mečevi i utakmica za 5. mesto) i 21. septembra, kada će se odigrati finale i utakmica za treće mesto.

 

20. SEPTEMBAR:

KATOVICE (Spodek – 11 000) – POLUFINALE:

G 1 – H 2          16,30

H 1 – G 2          20,15

 

LOĐ (Atlas Arena – 10 049) – MEČ ZA PETO MESTO:

G 3 – H 3          20,15

 

21. – SEPTEMBAR – KATOVICE (Spodek – 11 000):

FINALE:                              20,15

MEČ ZA TREĆE MESTO:       16,30

 

Na SP u Poljskoj će suditi: Goran Gradniski iz Srbije, Taufik Budaja iz Tunisa, Luo Venšeng iz Kine, Pol Olbrajt iz SAD, Paulo Turči iz Brazila, Filip Verek iz Francuske, Valter Vera Mečan iz Perua, Mohamed Šahmiri iz Irana, Juraj Mokri iz Slovačke, Šin Muranaka iz Japana, Pjotr Dudek iz Poljske, Nasr Šaban iz Egipta, Milan Labasta iz Češke, Vojćeh Marošek iz Poljske, Frans Loderus iz Holandije, Džafar Ali iz Bahreina, Juri Ramires Ortis iz Dominikanske Republike, Andrej Zenovič iz Rusije, Rolando Čolakijan iz Argentine, Abdulah Alenezi iz Kuvajta, Simone Santi iz Italije, Taras Ilkiv iz Kanade, Ahti Huhtaniska iz Finske, Čarls Kamdum iz Kameruna i Luis Herardo Masijas iz Meksika.

 

 

Povezani članci

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button