Slike

Srbija pobjednik Balkanijade, srebro za Bugare, bronza Rumunima

U poslednjoj utakmici sastale su se reprezentacije Srbije i Bugarske, koje su u direktnom meču odlučivale o prvom mjestu na takmičenju.  Bolja je bila reprezentacija Srbije koja je nakon pet setova uspjela da savlada Bugarsku 3:2 (22:25, 25:23, 22:25, 25:15, 15:13)

U prvom setu se od  samog starta igralo poen za poen ,ekipe su se smjenjivale u vođstvu do sredine prvog seta kada se Bugarska odvojila ,uspjela da sačuva tu prednost do kraja i dobije prvi set sa 25:22. U drugom setu Srbija je počela sa nešto boljom igrom ali se ni Bugarska nije predavala pa je i ovaj set bio veoma neizvjestan. Srbija je ovaj set prelomila na samome kraju kada je uzela dva vezana poena i dobila set sa 25:23.  Velika borba u trećem setu ,igralo se poen za poen do pred sam kraj kada Srbija pravi dvije vezane greške i omogućava Bugarskoj da dobije treći set (25:22) i tako povede sa 2:1. U četvrtom setu Srbija je preuzela kontrolu i na samom startu napravila razliku koju je do kraja uvećavala i na kraju dobila ovaj set sa ubjedljivih 25:15. U četvrtom setu izjednačena igra  do pred sam kraj, kada Srbija osvaja tri vezana poena i dobija ovaj set sa 15:13 i upisuje i petu pobjedu na turniru.

Nakon utakmice dodijeljene su pojedinačne nagrade, kao i pehari za prvo, drugo i treće mjesto.