SenioriSlajderSvjetska liga

Svjetska liga: Slovenija prvak grupe 3, Marko Bojić osvojio najviše poena na jednoj utakmici (31)!

Odbojkaši Slovenije, aktuelni viceprvaci Evrope, pobjednici su grupe 3 Svjetske lige, nakon što su u finalu savladali domaćina finalnog turnira Njemačku 3:1 (25-19, 25-18, 21-15, 25-20).

Ovom pobjedom Slovenija je stekla pravo učešća u grupi 2 Svjetske lige naredne sezone.

Treće mjesto osvojila je selekcija Grčke, koja je savladala reprezentaciju Kineskog Tajpeha rezultatom 3:1 (25-19, 22-25, 27-25, 25-18), a najviše poena u pobjedničkoj ekipi ostvario je Mitar Đurić, koji je ponikao u podgoričkoj Budućnosti.

slovenija svjetska liga odbojka

Marko Bojić, reprezentativac Crne Gore, nalazi se na prvom mjestu cjelokupne Svjetske lige (Grupe 1, 2 i 3) po broju ostvarenih poena u jednom meču! On je protiv Španije 19. juna uknjižio čak 31 poen.

Gojko Ćuk nalazi se na trećoj poziciji po broju blokova na jednoj utakmici (6 blokova protiv Španije 19. juna).

Naša reprezentacija se nalazi na drugoj poziciji po ukupnom broju blokova na jednoj utakmici (19 blokova protiv Meksika 18. juna).

Reprezentacija Crne Gore završila je takmičenje u Svjetskoj ligi grupa 3 na petom mjestu u generalnom plasmanu, od 12 selekcija koje su učestvovale, a samo jedan set falio je da bi se našli na finalnom turniru u Frankfurtu.

Top Scorer by Day
31 – Marko Bojic of Montenegro v Spain on June 19
29 – Olli-Pekka Ojansivu of Finland v Korea on June 18
27 – Mitar Tzourits of Greece v Chinese Taipei on July 2
26 – Ahmed Elkotb of Egypt v Czech Republic on June 17
23 – Taylor Sander of USA v Argentina on June 16
Top Scoring Performances
31 – Marko Bojic of Montenegro v Spain on June 19
30 – Andrés J. Villena of Spain v Montenegro on June 19
29 – Olli-Pekka Ojansivu of Finland v Korea on June 18
27 – Mitar Tzourits of Greece v Chinese Taipei on July 2
26 – Ahmed Elkotb of Egypt v Czech Republic on June 17
25 – Kervin Pinerua of Venezuela vs Qatar on June 18
25 – Steven Morales of Puerto Rico v Kazakhstan on June 19
24 – Osmany Santiago Uriarte Mestre of Cuba v Japan on June 18
24 – Gert Van Walle of Belgium v France on June 19
24 – Alexandre Ferreira of Portugal v Slovakia on June 19
23 – Alexandre Ferreira of Portugal v Turkey on June 17
23 – Matthew Anderson of USA v Argentina on June 17
23 – Ahmed Elkotb of Egypt v China on June 19
23 – Taylor Sander of USA v Argentina on June 16
22 – Paul Carroll of Australia v Belgium on June 17
22 – Andrés J. Villena of Spain v Germany on June 18
22 – Rolando Cepeda of Cuba v Finland on June 19
20 – Olli-Pekka Ojansivu of Finland v Cuba on June 19
20 – Qingyao Dai of China v Czech Republic on June 18
20 – Steven Morales of Puerto Rico v Chinese Taipei on June 17
20 – Tsvetan Sokolov of Bulgaria v Serbia on June 18
20 – Sam Deroo of Belgium v France on June 19
20 – Kevin Tillie of France v Belgium on June 19
Top Individual Serving Performances
7 – Kostyantyn Bakun of Russia v Bulgaria on June 19
5 – Olli-Pekka Ojansivu of Finland v Cuba on June 19
4 – Tommi Siirila of Finland v Cuba on June 19
4 – Dmitriy Muserskiy of Russia v Bulgaria on June 19
4 – Eder Carbonera of Brazil v USA on June 18
4 – Lucas Saatkamp of Brazil v Iran on June 16
4 – Cristian Poglajen of Argentina v Iran on June 18
4 – Olli-Pekka Ojansivu of Finland v Korea on June 18
Top Team Serving Performances
13 – Finland v Cuba on June 19
13 – Russia v Bulgaria on June 19
10 – Brazil v Argentina on June 16
9 – Cuba v Korea on June 17
9 – Russia v Serbia on June 17
9 – Slovenia v Qatar on June 17
9 – Cuba v Korea on June 17
9 – Egypt v China on June 19
8 – Tunisia v Portugal on June 17
8 – Finland v Korea on June 18
8 – Italy v Australia on June 19
Top Individual Blocking Performances
8 – Ricardo Norberto Calvo Manzano of Cuba v Korea on June 17
8 – Marek Beer of Czech Republic v Canada on June 19
7 – Anton Kuznetsov of Kazakhstan v Chinese Taipei on June 18
7 – Luis Tomas Sosa Sierra of Cuba v Japan on June 18
6 – Jasper Dieffenbach of Netherlands v Slovakia on June 17
6 – Omar Agrebi of Tunisia v Qatar on June 19
6 – Tomas Aguilera of Mexico v Montenegro on June 18
6 – Olli-Pekka Ojansivu of Finland v Korea on June 18
6 – Gojko Cuk of Montenegro v Spain on June 19
5 – Abdellatif Ahmed of Egypt v Czech Republic on June 17
5 – Mateusz Bieniek of Poland v Bulgaria on June 17
5 – Eder Carbonera of Brazil v USA on June 18
5 – Enrico Cester of Italy v Australia on June 19
5 – Simon Van De Voorde of Belgium v France on June 19
5 – Georgios Petreas of Greece v Chinese Taipei on July 2
Top Team Blocking Performances
20 – Finland v Korea on June 18
19 – Montenegro v Mexico on June 18
17 – Cuba v Japan on June 18
16 – Cuba v Korea on June 17
16 – Montenegro v Spain on June 19
14 – Turkey v Portugal on June 17
14 – Kazakhstan v Chinese Taipei on June 18
14 – Netherlands v Portugal on June 18
14 – USA v Iran on June 17
14 – Czech Republic v Canada on June 19
13 – Slovakia v Portugal on June 19
13 – Netherlands v Slovakia on June 17
12 – Korea v Finland on June 18
12 – Brazil v USA on June 18
12 – Qatar v Tunisia on June 19
12 – Belgium v France on June 19
12 – Greece v Chinese Taipei on July 2
11 – Belgium v Australia on June 17
11 – Mexico v Montenegro on June 18
11 – Argentina v Iran on June 18
10 – Korea v Cuba on June 17
10 – Portugal v Turkey on June 17
10 – Spain v Germany on June 18
10 – USA v Brazil on June 18
10 – Egypt v China on June 19
10 – Turkey v Netherlands on June 19
10 – Chinese Taipei v Greece on July 2
Highest Scoring Sets
32-34 – Russia v Serbia on June 17
33-31 – Cuba v Korea on June 17
30-28 – Chinese Tapai v Puerto Rico on June 17
30-28 – Cuba v Japan on June 18
30-28 – Portugal v Turkey on June 17
29-27 – Korea v Finland on June 18
29-27 – Belgium v Australia on June 17
29-27 – Puerto Rico v Kazakhstan on June 19
28-26 – Greece v Kazakhstan on June 17
28-26 – Germany v Spain on June 18
28-26 – Venezuela v Tunisia on June 17
28-26 – Brazil v Iran on June 16
28-26 – Kazakhstan v Chinese Taipei on June 18
28-26 – Egypt v China on June 19
Highest Scoring Matches
228 – Finland v Korea 3-2 (25-22, 25-20, 27-29, 19-25, 19-17) on June 18
223 – Cuba v Japan 3-2 (27-25, 21-25, 16-25, 30-28, 15-11) on June 18
219 – Portugal 2-3 Slovakia (25-18, 25-21, 21-25, 23-25, 17-19) on June 19
217 – Montenegro v Spain 3-2 (25-27, 25-23, 25-18, 21-25, 15-13) on June 19
215 – Spain v Mexico 3-2 (25-22, 24-26, 25-19, 22-25, 15-12) on June 17
214 – Cuba v Korea 3-2 (33-31, 25-18, 14-25, 22-25, 15-6) on June 17
212 – Egypt v Czech Republic 3-2 (21-25, 25-22, 25-20, 25-22, 15-12) on June 17
204 – Belgium v France 3-2 (13-25, 26-24, 21-25, 25-18, 15-12) on June 19

Povezani članci

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button