FIVB

Svjetski Kup: SAD i Italija u Riju, bronza za Poljsku

SAD i Italija su izborili plasman na Olimpijske igre u Rio de Žaneiru u konkurenciji odbojkaša, pošto su zauzeli prva dva mjesta na XIII Svjetskom Kupu 2015. u Japanu, koji je danas završen. Treće mjesto zauzela je Poljska.

U poslednjem, 11. kolu, Italija je u prvom meču dana savladala Poljsku sa 3:1 (26:24, 22:25, 25:22, 25:19), Rusija je pobijedila Japan sa 3:2 (27:29, 25:17, 21:25, 25:17, 15:13), a u poslednjem meču SAD su osvojile prvo mjesto pobjedom nad Argentinom sa 3:1 (25:20, 25:21, 17:25, 25:20). U ostalim mečevima, Iran je bio bolji od Egipta sa 3:0 (25:18, 25:11, 25:23), Kanada od Tunisa sa 3:0 (25:19, 25:21, 25:17), dok je Australija pobijedila Venecuelu sa 3:1 (25:16, 25:21, 22:25, 25:21).

svjetski kup odbojka pojedinacne nagrade

SENIORI – XIII SVJETSKI KUP 2015. (8. – 23. SEPTEMBAR) – REZULTATI:

I RUNDA:

1. KOLO – 8. SEPTEMBAR:

A GRUPA – HIROŠIMA (GRADSKA DVORANA):

ITALIJA – KANADA        3:1 (25:19, 25:20, 22:25, 25:13)

SAD – AUSTRALIJA       3:0 (25:23, 25:12, 25:15)

JAPAN – EGIPAT           3:2 (25:19, 23:25, 25:18, 17:25, 15:7)

B GRUPA – HAMAMACU (HAMAMACU ARENA):

ARGENTINA – IRAN       3:1 (25:27, 25:22, 25:22, 26:24)

RUSIJA – VENECUELA   3:0 (29:27, 25:16, 25:15)

POLJSKA – TUNIS         3:0 (25:17, 25:15, 25:20)

2. KOLO – 9. SEPTEMBAR:

A GRUPA – HIROŠIMA (GRADSKA DVORANA):

ITALIJA – AUSTRALIJA  3:0 (25:17, 25:18, 25:15)

KANADA – EGIPAT        3:2 (25:22, 25:23, 21:25, 24:26, 15:12)

SAD – JAPAN    3:1 (25:23, 21:25, 25:11, 25:14)

B GRUPA – HAMAMACU (HAMAMACU ARENA):

ARGENTINA – VENECUELA        3:2 (30:32, 25:15, 24:26, 25:13, 15:10)

IRAN – TUNIS   3:1 (25:17, 21:25, 25:14, 25:20)

POLJSKA – RUSIJA        3:1 (26:28, 27:25, 25:19, 25:22)

3. KOLO – 10. SEPTEMBAR:

A GRUPA – HIROŠIMA (GRADSKA DVORANA):

ITALIJA – EGIPAT          3:1 (20:25, 26:24, 25:22, 25:13)

SAD – KANADA             3:0 (25:21, 25:20, 25:17)

JAPAN – AUSTRALIJA    3:1 (25:17, 25:21, 25:27, 25:18)

B GRUPA – HAMAMACU (HAMAMACU ARENA):

IRAN – VENECUELA       3:0 (25:20, 25:17, 25:15)

POLJSKA – ARGENTINA             3:1 (25:18, 19:25, 25:21, 27:25)

RUSIJA – TUNIS            3:0 (25:17, 25:16, 29:27)

4. KOLO – 12. SEPTEMBAR:

A GRUPA – HIROŠIMA (GRADSKA DVORANA):

SAD – ITALIJA              3:0 (25:18, 25:23, 29:27)

AUSTRALIJA – EGIPAT  3:2 (23:25, 26:24, 25:23, 20:25, 15:13)

JAPAN – KANADA          3:0 (25:17, 25:15, 25:21)

B GRUPA – HAMAMACU (HAMAMACU ARENA):

POLJSKA – IRAN           3:2 (18:25, 23:25, 25:15, 25:20, 15:11)

VENECUELA – TUNIS     3:2 (19:25, 25:18, 22:25, 28:26, 15:13)

RUSIJA – ARGENTINA   3:1 (25:19, 21:25, 25:18, 25:20)

5. KOLO – 13. SEPTEMBAR:

A GRUPA – HIROŠIMA (GRADSKA DVORANA):

USA – EGIPAT               3:0 (25:20, 25:13, 25:21)

KANADA – AUSTRALIJA             3:2 (32:34, 25:14, 25:21, 27:29, 20:18)

ITALIJA – JAPAN           3:0 (25:21, 25:20, 25:15)

B GRUPA – HAMAMACU (HAMAMACU ARENA):

POLJSKA – VENECUELA             3:1 (25:27, 25:23, 25:16, 25:23)

ARGENTINA – TUNIS     3:0 (25:20, 25:19, 25:20)

RUSIJA – IRAN              3:0 (26:24, 25:18, 25:20)

II RUNDA:

6. KOLO – 16. SEPTEMBAR:

A GRUPA – OSAKA (GRADSKA DVORANA):

SAD – VENECUELA        3:0 (25:18, 25:16, 25:20)

ITALIJA – IRAN             3:0 (25:19, 25:23, 25:21)

JAPAN – TUNIS             3:0 (25:21, 25:19, 25:19)

B GRUPA – TOJAMA (GRADSKA DVORANA):

ARGENTINA – EGIPAT   3:0 (25:18, 25:19, 25:21)

POLJSKA – KANADA      3:1 (23:25, 25:15, 25:19, 25:19)

RUSIJA – AUSTRALIJA   3:0 (26:24, 25:16, 25:18)

7. KOLO – 17. SEPTEMBAR:

A GRUPA – OSAKA (GRADSKA DVORANA):

SAD – IRAN3:1 (20:25, 25:19, 25:22, 25:21)

ITALIJA – TUNIS           3:0 (25:18, 25:23, 25:22)

JAPAN – VENECUELA     3:0 (33:31, 26:24, 25:19)

B GRUPA – TOJAMA (GRADSKA DVORANA):

POLJSKA – EGIPAT        3:0 (25:20, 25:23, 25:18)

RUSIJA – KANADA        3:0 (25:21, 25:16, 25:19)

ARGENTINA – AUSTRALIJA        3:0 (25:21, 25:23, 25:16)

8. KOLO – 18. SEPTEMBAR:

A GRUPA – OSAKA (GRADSKA DVORANA):

SAD – TUNIS          3:0 (25:14, 25:19, 29:27)

ITALIJA – VENECUELA   3:0 (25:16, 25:22, 25:18)

IRAN – JAPAN   3:2 (22:25, 23:25, 25:18, 25:21, 15:12)

B GRUPA – TOJAMA (GRADSKA DVORANA):

RUSIJA – EGIPAT          3:0 (25:20, 26:24, 25:18)

ARGENTINA – KANADA            3:1 (25:21, 23:25, 29:27, 25:22)

POLJSKA – AUSTRALIJA      3:0 (25:15, 25:22, 25:17)

III RUNDA:

9. KOLO – 21. SEPTEMBAR:

A GRUPA – TOKIO (DVORANA JOJOGI):

ITALIJA – RUSIJA          3:0 (25:15, 26:24, 25:18)

ARGENTINA – JAPAN     3:0 (26:24, 25:22, 25:21)

POLJSKA – SAD            3:1 (17:25, 25:19, 25:23, 25:15)

B GRUPA – TOKIO (DVORANA METROPOLITAN):

EGIPAT – TUNIS           3:2 (23:25, 25:21, 23:25, 25:17, 15:11)

KANADA – VENECUELA  3:0 (25:18, 25:22, 25:23)

AUSTRALIJA – IRAN      3:0 (27:25, 27:25, 25:22)

10. KOLO – 22. SEPTEMBAR:

A GRUPA – TOKIO (DVORANA JOJOGI):

ITALIJA – ARGENTINA   3:2 (22:25, 25:20, 25:21, 20:25, 16:14)

POLJSKA – JAPAN         3:1 (24:26, 27:25, 25:21, 25:19)

SAD – RUSIJA               3:0 (25:23, 26:24, 25:17)

B GRUPA – TOKIO (DVORANA METROPOLITAN):

EGIPAT – VENECUELA   3:1 (25:18, 20:25, 25:18, 25:20)

KANADA – IRAN            3:0 (25:23, 29:27, 26:24)

AUSTRALIJA – TUNIS    3:0 (25:19, 25:17, 25:19)

11. KOLO – 23. SEPTEMBAR:

A GRUPA – TOKIO (DVORANA JOJOGI):

ITALIJA – POLJSKA       3:1 (26:24, 22:25, 25:22, 25:19)

RUSIJA – JAPAN            3:2 (27:29, 25:17, 21:25, 25:17, 15:13)

SAD – ARGENTINA        3:1 (25:20, 25:21, 17:25, 25:20)

B GRUPA – TOKIO (DVORANA METROPOLITAN):

IRAN – EGIPAT       3:0 (25:18, 25:11, 25:23)

KANADA – TUNIS    3:0 (25:19, 25:21, 25:17)

AUSTRALIJA – VENECUELA        3:1 (25:16, 25:21, 22:25, 25:21)

TABELA:

1. USA            11  10  1    31:6     30

2. ITA             11  10  1    30:8     29

3. POL            11  10  1    31:11   29

4. RUS            11  8    3    25:12   23

5. ARG            11  7    4    26:16   21

6. JPN             11  5    6    21:21   16

7. CAN            11  5    6    18:22   13

8. IRI              11  4    7    16:24   12

9. AUS            11  4    7    15:24   12

10. EGY            11  2    9    13:30   8

11. VEN            11  1    10  8:32   3

12. TUN            11  0    11  5:33   2

Plasman na Olimijske igre 2016. u Rio de Žaneiru izborile su dvije prvoplasirane selekcije: SAD i Italija.

Po propozicijama FIVB, plasman ekipa se određuje prvo na osnovu broja pobjeda.

Ukoliko je broj pobjeda identičan, plasman se određuje na osnovu broja bodova.

Ukoliko je broj pobjeda i broj bodova identični, plasman se određuje na osnovu set količnika, pa poen količnika.

Povezani članci

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button