FIVBSvjetsko prvenstvo

U petak počinje SP kadeta u Bahreinu

U petak, 18. avgusta u Manami, u Bahreinu počinje jubilarno, XV SP 2017. u konkurenciji kadeta (do 19 godina), koje će se odigrati do 27. avgusta.

Na prvenstvu će igrati 20 reprezentacija podijeljenih u 4 grupe.

Utakmice će se igrati na dva terena u dvorani „Sportskog grada Isa“.

U A grupi će igrati Bahrein, SAD, Portoriko, Egipat i Tunis, u B grupi Poljska, Brazil, Kuba, Japan i Francuska.

U C grupi će igrati Rusija, Turska, Argentina, Čile i Koreja, a u D grupi Italija, Češka, Iran, Kina i Meksiko.

KADETI – XV SP 2017. – MANAMA (DVORANA SPORTSKOG GRADA ISA), BAHREIN (18 – 27. AVGUST):

A GRUPA:

1. KOLO – PETAK, 18. AVGUST:

PORTORIKO – TUNIS    17.00 (16.00)

BAHREIN – EGIPAT       19.00 (18.00)

2. KOLO – SUBOTA, 19. AVGUST:

EGIPAT – PORTORIKO  17.00 (16.00)

SAD – BAHREIN            19.00 (18.00)

3. KOLO – NEDELJA, 20. AVGUST:

SAD – PORTORIKO       17.00 (16.00)

TUNIS – EGIPAT           19.00 (18.00)

4. KOLO – PONEDELJAK, 21. AVGUST:

SAD – TUNIS                      17.00 (16.00)

PORTORIKO – BAHREIN      19.00 (18.00)

5. KOLO – UTORAK, 22. AVGUST:

SAD – EGIPAT               17.00 (16.00)

TUNIS – BAHREIN         19.00 (18.00)

B GRUPA:

1. KOLO – PETAK, 18. AVGUST:

BRAZIL – FRANCUSKA         13.00 (12.00)

KUBA – JAPAN                    15.00 (14.00)

2. KOLO – SUBOTA, 19. AVGUST:

FRANCUSKA – KUBA     13.00 (12.00)

POLJSKA – BRAZIL        15.00 (14.00)

3. KOLO – NEDELJA, 20. AVGUST:

POLJSKA – KUBA          13.00 (12.00)

FRANCUSKA – JAPAN    15.00 (14.00)

4. KOLO – PONEDELJAK, 21. AVGUST:

POLJSKA – JAPAN         13.00 (12.00)

BRAZIL – KUBA             15.00 (14.00)

5. KOLO – UTORAK, 22. AVGUST:

BRAZIL – JAPAN                  13.00 (12.00)

FRANCUSKA – POLJSKA      15.00 (14.00)

C GRUPA:

1. KOLO – PETAK, 18. AVGUST:

RUSIJA – TURSKA         13.00 (12.00)

KOREJA – ČILE             15.00 (14.00)

2. KOLO – SUBOTA, 19. AVGUST:

TURSKA – ČILE             13.00 (12.00)

RUSIJA – ARGENTINA   15.00 (14.00)

3. KOLO – NEDELJA, 20. AVGUST:

ARGENTINA – ČILE       13.00 (12.00)

TURSKA – KOREJA        15.00 (14.00)

4. KOLO – PONEDELJAK, 21. AVGUST:

ARGENTINA – KOREJA  13.00 (12.00)

RUSIJA – ČILE              15.00 (14.00)

5. KOLO – UTORAK, 22. AVGUST:

RUSIJA – KOREJA         13.00 (12.00)

TURSKA – ARGENTINA  15.00 (14.00)

D GRUPA:

1. KOLO – PETAK, 18. AVGUST:

ITALIJA – ČEŠKA           17.00 (16.00)

KINA – MEKSIKO          19.00 (18.00)

2. KOLO – SUBOTA, 19. AVGUST:

ČEŠKA – MEKSIKO        17.00 (16.00)

IRAN – ITALIJA             19.00 (18.00)

3. KOLO – NEDELJA, 20. AVGUST:

IRAN – MEKSIKO          17.00 (16.00)

KINA – ČEŠKA              19.00 (18.00)

4. KOLO – PONEDELJAK, 21. AVGUST:

IRAN – KINA                 17.00 (16.00)

ITALIJA – MEKSIKO       19.00 (18.00)

5. KOLO – UTORAK, 22. AVGUST:

ITALIJA – KINA       17.00 (16.00)

IRAN – ČEŠKA        19.00 (18.00)

 

Po četiri ekipe iz svake grupe izboriće plasman u osminu finala. U osmini finala će se sastati selekcije iz A i B grupe (A 1 – B 4, A 2 – B 3…), odnosno selekcije iz C i D grupe (C 1 – D 4, C 2 – D 3…).

Pobjednici će izboriti plasman u četvrtfinale, a poražene ekipe će igrati u razigravanju za plasman od 9. – 16. mjesta.

Petoplasirane selekcije iz sve četiri grupe odigraće po završetku takmičenja po grupama još 3 kola u grupi za plasman od 17. – 20. mjesta.

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN 17 – 20. MESTA:

1. KOLO – ČETVRTAK, 24. AVGUST:

A 5 – D 5          11.00 (10.00)

B 5 – C 5          11.00 (10.00)

2. KOLO – PETAK, 25. AVGUST – ROSARIO:

A 5 – D 5          11.00 (10.00)

B 5 – C 5          11.00 (10.00)

3. KOLO – SUBOTA, 26. AVGUST:

A 5 – B 5          11.00 (10.00)

C 5 – D 5          11.00 (10.00)

OSMINA FINALA – ČETVRTAK, 24. AVGUST:

(1) B 1 – A 4           13.00 (12.00)

(2) C 2 – D 3          13.00 (12.00)

(3) B 2 – A 3           15.00 (14.00)

(4) C 1 – D 4          15.00 (14.00)

(5) D 1 – C 4          17.00 (16.00)

(6) A 2 – B 3           17.00 (16.00)

(7) D 2 – C 3          19.00 (18.00)

(8) A 1 – B 4           19.00 (18.00)

PETAK, 25. AVGUST:

ČETVRTFINALE:

(9) POBJEDNICI MEČEVA 1 I 2    13.00 (12.00)

(10) POBJEDNICI MEČEVA 3 I 4  15.00 (14.00)

(11) POBJEDNICI MEČEVA 5 I 6  17.00 (16.00)

(12) POBJEDNICI MEČEVA 7 I 8  19.00 (18.00)

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN 9 – 16. MJESTA:

(13) PORAŽENI IZ MEČEVA 1 I 2     13.00 (12.00)

(14) PORAŽENI IZ MEČEVA 3 I 4     15.00 (14.00)

(15) PORAŽENI IZ MEČEVA 5 I 6     17.00 (16.00)

(16) PORAŽENI IZ MEČEVA 7 I 8     19.00 (18.00)

SUBOTA, 26. AVGUST:

POLUFINALE:

POBJEDNICI MEČEVA 9 I 10       17.00 (16.00)

POBJEDNICI MEČEVA 11 I 12      19.00 (18.00)

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN 5 – 8. MJESTA:

PORAŽENI IZ MEČEVA 9 I 10           13.00 (12.00)

PORAŽENI IZ MEČEVA 11 I 12         15.00 (14.00)

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN 9 – 12. MJESTA:

POBJEDNICI MEČEVA 13 I 14            17.00 (16.00)

POBJEDNICI MEČEVA 15 I 16            19.00 (18.00)

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN 13 – 16. MJESTA:

PORAŽENI IZ MEČEVA 13 I 14         13.00 (12.00)

PORAŽENI IZ MEČEVA 15 I 16         15.00 (14.00)

NEDELJA, 27. AVGUST:

FINALE:                        19.00 (18.00)

MEČ ZA 3. MJESTO:        15.00 (14.00)

MEČ ZA 5. MJESTO:        13.00 (12.00)

MEČ ZA 7. MJESTO:        13.00 (12.00)

MEČ ZA 9. MJESTO:        11.00 (10.00)

MEČ ZA 11. MJESTO:      11.00 (10.00)

MEČ ZA 13. MJESTO:      9.00 (8.00)

MEČ ZA 15. MJESTO:      9.00 (8.00)

Povezani članci

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button