BVAKadetkinjeSlajder

Kadetkinje osvojile četvrto mjesto, Mina Dragović najbolji bloker Balkana!

Crnogorska ženska kadetska reprezentacija je u borbi za bronzu poražena od Grčke 0:3 (18:25, 15:25, 18:25) i tako zauzela četvrto mjesto na Balkanskom prvenstvu u Baru.

“Evidentan je napredak u odnosu na prošlu godinu, bilo je dosta dobrih stvari na turniru, osim u današnjem meču kada smo bili potpuno bez snage i energije. Ovo je dobra škola za sve djevojke i motiv više, da u budućnosti daju sve od sebe kako bi podigli individualni i timski kvalitet. U januaru nas očekuje novo okupljanje, a djevojkama prije svega želim dobro zdravlje i da odigraju što više partija za svoje klubove, kako bi spremne dočekale naredne kvalifikacije za EP.” – izjavio je selektor crnogorske reprezentacije Milan Marković.

U poslednjem, finalnom meču, reprezentacija Srbije savladala je Tursku rezultatom 3:0 (25:22, 25:17, 26:24) i osvojila zlato.

 

 

CRNA GORA: Burzanović, Dragović, Ćaćić, Bečanović, Rosić, Đurović J, Đurović S, Adžić, Šušić, Vučetić, Prelević, Dević.

Grčka: Mikeli, Tziarli, Karakasi, Alexakou, Karatzoglou, Tsiogka, Flamouridou, Tselepi, Efthimiadou, Bakodimou, Vogiatsoglou, Zampati.

STATISTIKU meča možete pogledati ovdje

Na ceremoniji zatvaranja dodijeljeni su pehari i medalje za tri prvoplasirane ekipe, kao i 6 pojedinačnih nagrada.

Tehnički delegat Milan Pantić iz Srbije uručio je pehare za najboljeg libera, smečera i primača servisa.

Mila Kocic najbolji libero
Mila Kocić (SRB) najbolji libero

 

Alexia Ioana Carucasu (ROU) najbolji smečer
Alexia Ioana Carucasu (ROU) najbolji smečer

 

Zeynep Uzen (TUR) najbolji primač
Zeynep Uzen (TUR) najbolji primač

Generalni sekretar OSCG Ivan Bošković uručio je pehare za sledeće tri pojedinačne nagrade:

Mina Dragović (MNE) najbolji bloker
Mina Dragović (MNE) najbolji bloker

 

Goknur Silen (TUR) najbolji tehničar
Goknur Silen (TUR) najbolji tehničar

 

Jovana Mirosavljević (SRB) MVP Balkanskog prvenstva
Jovana Mirosavljević (SRB) MVP Balkanskog prvenstva

Trećeplasiranoj ekipi Grčke medalje i pehar uručio je Nikola Vujačić, član predsjedništva OSCG.

Nikola Vujačić uručuje pehar reprezentaciji Grčke
Nikola Vujačić uručuje pehar reprezentaciji Grčke

Reprezentaciji Turske, koja je osvojila drugo mjesto, pehar i medalje uručio je Nenad Vujanović, član predsjedništva OSCG.

Nenad Vujanović uručuje pehar kapitenu Turske reprezentacije
Nenad Vujanović uručuje pehar kapitenu Turske reprezentacije

Pobjedniku takmičenja, reprezentaciji Srbije pehar i medalje, uručio je predsjednik Odbojkaškog saveza Crne Gore, Cvetko Pajković.

Predsjednik Cvetko Pajković uručio je pobjednički pehar odbojkašici Srbije Jovani Mirosavljević
Predsjednik Cvetko Pajković uručio je pobjednički pehar odbojkašici Srbije Jovani Mirosavljević

 

UTORAK, 16. AVGUST:

FINALE (20h):

SRBIJA – TURSKA 3:0 (25:22, 25:17, 26:24)

 

MEČ ZA TREĆE MJESTO (18h):

CRNA GORA – GRČKA 0:3 (18:25, 15:25, 18:25)

 

MEČ ZA PETO MJESTO (16h):

RUMUNIJA – BUGARSKA 3:2 (25:16, 13:25, 16:25, 25:18, 15:8)

 

MEČ ZA SEDMO MJESTO (14h):

MOLDAVIJA – BOSNA I HERCEGOVINA 0:3 (13:25, 15:25, 16:25)

Povezani članci

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button