CEVEvropsko prvenstvoSeniori

ODBOJKAŠI Finale EP 2019. u Parizu – polufinala u Sloveniji i Francuskoj

XXXI EP 2019. u konkurenciji odbojkaša odigraće se 12 – 29. septembra u Sloveniji, Belgiji, Holandiji i Francuskoj. Evropska odbojkaška konfederacija, CEV, saopštila je da će se utakmice odbojkaša igrati u A grupi u Monpeljeu, Nantu i Parizu, u Francuskoj, u B grupi u Briselu i Antverpenu, u Belgiji, u C grupi u Ljubljani, u Sloveniji, i u D grupi u Roterdamu, Amsterdamu i Apeldornu, u Holandiji.

Na prvenstvu će igrati 24 reprezentacije podijeljene u 4 grupe, a direktan plasman izborili su, pored Francuske, Belgije, Slovenije i Holandije, organizatora, Srbija, Rusija, Njemačka, Italija, Bugarska, Češka, Poljska i Turska.

CEV je saopštio da će plasman u osminu finala izboriti po 4 selekcije iz svake grupe, kao i da će u osmini finala igrati selekcije iz A i C grupe (A 1 – C 4, A 2 – C 3, C 1 – A 4, C 2 – A 3), odnosno B i D grupe (B 1 – D 4, B 2 – D 3, D 1 – B 4, D 2 – B 3).

Sve selekcije organizatori (Francuska, Belgija, Slovenija i Holandija) ukoliko se plasiraju u osminu finala igraće kod kuće, bez obzira na poziciju koju su zauzeli.

U slučaju da u osmini finala treba da se sastanu dva organizatora, na primer A 1 – C 4, doći će do promjene para osmine finala i zamjene mjesta, pa će se u osmini finala sastati C 4 (organizator) – A 2 i A 1 (organizator) – C 3.

Četvrtfinalni mečevi će se odigrati u svakoj od zemalja organizatora između pobjednika osmine finala koji su igrali u istoj zemlji. Pobjednik četvrtfinala iz Belgije igraće u Francuskoj meč polufinala, a pobjednik četvrtfinala iz Holandije u Sloveniji.

Finale i meč za treće mjesto odigraće se u Parizu, u Francuskoj.

U kvalifikacijama će igrati 26 selekcija podijeljenih u 7 grupa, a plasman na EP će izboriti pobjednici grupa i 5 najboljih drugoplasiranih reprezentacija.

S obzirom da će u A i B grupi igrati samo po 3 selekcije, prilikom određivanja plasmana drugoplasiranih ekipa računaće se rezultati protiv 1. i 3. selekcije iz grupe.

SENIORI – XXXI EP 2019. – KVALIFIKACIJE:

A GRUPA: FINSKA, DANSKA, RUMUNIJA

B GRUPA: ESTONIJA, LETONIJA, IZRAEL

C GRUPA: SLOVAČKA, CRNA GORA, MOLDAVIJA, ISLAND

D GRUPA: PORTUGALIJA, HRVATSKA, AUSTRIJA, ALBANIJA

E GRUPA: ŠPANIJA, BELORUSIJA, NORVEŠKA, GRUZIJA

F GRUPA: UKRAJINA, BJR MAKEDONIJA, MAÐARSKA, ŠVAJCARSKA

G GRUPA: GRČKA, ŠVEDSKA, AZERBEJDžAN, LUKSEMBURG

Određeni su i termini odigravanja utakmica:

1.kolo

 15.avgust: Moldavija – Crna Gora (19h po lokalnom vremenu, KIŠINJEV)

2.kolo

19.avgust: Crna Gora – Slovačka (20:15h, SC “Topolica”, BAR)

3.kolo

22.avgust: Crna Gora – Island (17h, SC “Topolica”, BAR)

4.kolo

26.avgust: Island – Crna Gora (18h po lokalnom vremenu, KOPAVOGUR)

5.kolo

5. ili 6. januar 2019: Slovačka – Crna Gora (satnica će biti naknadno određena)

6.kolo

09.januar 2019: Crna Gora – Moldavija (satnica će biti naknadno određena)

Povezani članci

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button